Astra j kapı kolu led uygulaması(ön kol)

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com
Cvp: Astra j kapı kolu led uygulaması(ön kol)

Ellerinize sağlık, iyi günlerde kullanın. Şoför kapısının içinde kapım kolunun tesisatı ve soketi var. Benimki 2012 model bende vardı o soket. Şoför tarafında o soket varsa oradan enerji alınabilirdi.

Qfflline1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yeni modellerde heralde soket yok birkaç kişiye sordum olmadığını söylediler bende sökmedim söküp bakacağım

karaca_01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla bende her iki kapıyı da söktüm kapı kolu ledde yaptım ancak soket falan görmedim yoktu. Aracım 2011 model sport kasa. Buarada kapı koluna led yapıpta kullanan arkadaşlara bir sorum olacak. Bende led yaptım ve bağlantısını direkt vites altı lede yaptım. Dün akşam farkettimde kapıları kapatıp kilitlememe rağmen kapı kolu led minnacık yanıyor. Tamamen kapanmıyor. nedendir acaba bu konularda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir süre sonra söner sistemde kalan çok az miktardaki enerji ile yanıyor

Qfflline1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben daha yapmadım fakat belli bir süre sonra sönmesi lazım çünkü LED'ler üzerinde kondansatör gibi enerji barındırmazlar barıdırsa bile belli bir miktar yandıktan sonra sönmesi gerekiyor bunlara rağmen olmaması durumunda araç enerjisini belirli bir süre sonunda komple kesiyor sönmesi gerek

Tapatalk kullanarak iPhone 7 aracılığıyla gönderildi

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

Ben de böyle bir soketin olduğunu yabancı forumlardan öğrendim. Ayna altı led yaparken kapı döşemesini sökünce orada soketi gördüm. Daha önce cam açma düğmesinden almıştım elektriği şimdi o sokete bağlı. Camları açarken felan sönme olmuyor orjinal gibi çalışıyor.

Qfflline1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende burda gördüm meslek icabı bir bir hobim merak ettim klemens grubunu hangilerinin ne olduğunu bilirsek daha sonra yapacağımız uygulamalar açısından bize daha fazla bilgi verici olacaktır bu yüzdendir merakım. En azından olup olmayacağını daha net bir şekilde anlarız veyahut yapacağımız herhangi bir uygulamada buradan alıp alamayacağımızı anlamış oluruz

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 astra j soket yok. sağ taraf cam açmadan aldım sarı + siyah -
sol taraf ayna ayar soketinden aldım sarı + siyah -
sorunsuz çalışıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Qfflline1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece farlar yanınca mı yoksa sürekli mi yanıyor

karaca_01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Evet belli bir süre sonra sönüyormuş kapı kolu ledler. Çalışma prensibine gelincede. Gündüz kapılardan herhangi birini açınca yanıyor belli bir süre sonra vites altı ledle birlikte sönüyor. farları manuel olarak açıyorum ancak yanmıyor. Geceleri ise kapılar açmamla birlikte yanıyor ve hiç sönmüyor. Vites altı ledle senkronize yani.

Ayna altı ledler ise elektiriğini iç aydınlatmadan aldığım için kapıları açınca otomatik olarak yavaşça yanıyor ve kapıyı kapatınca kısılarak sönüyor. Benim çok hoşuma gitti valla elinden biraz iş gelen herkes yapabilir mükümmel oldu. Adana ve çevre illede forum üyesi varsa monte konusunda yardımcı olabilirm.