Astra J için 215-50-R17 yerine başka ebatta lastik tavsiyesi

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar malum kışa yaklaşıyoruz ve her zamanki gibi aracıma kış lastiği takacağım. 16 jant olan eski nokian WR D3 lastiklerim malesef yeni astra j aracıma olmuyor 17 jant alacağım. Fakat kış lastiklerinde orjinal ebatını yani 215/50/R17 bulmak zor. Bunun yerine 215/55/R17 alsam herhangi bir sorun olur mu? çamurluğu sürtme yada herhangi olumsuz bir durum. Yanılmıyorsam kış lastiklerinde taban genişliği azalırsa o kadar iyi olur ve yanak genişliği artarsa da çukurlarda yada bozuk zeminlerde daha iyi olur diye düşünüyorum. Tek kafama takılan lastik sürtme yapar mı? Bu ebatlarda astra j de kullanan arkadaşlar varsa yada tavsiyede bulunacaklar bilgilerini alabilirim :D

Kobe

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Ben de bunu merak ediyordum ,215 55 17 kış lastiği taktım ama kimse de cevap vermiyor

Bugrakulaksiz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar malum kışa yaklaşıyoruz ve her zamanki gibi aracıma kış lastiği takacağım. 16 jant olan eski nokian WR D3 lastiklerim malesef yeni astra j aracıma olmuyor 17 jant alacağım. Fakat kış lastiklerinde orjinal ebatını yani 215/50/R17 bulmak zor. Bunun yerine 215/55/R17 alsam herhangi bir sorun olur mu? çamurluğu sürtme yada herhangi olumsuz bir durum. Yanılmıyorsam kış lastiklerinde taban genişliği azalırsa o kadar iyi olur ve yanak genişliği artarsa da çukurlarda yada bozuk zeminlerde daha iyi olur diye düşünüyorum. Tek kafama takılan lastik sürtme yapar mı? Bu ebatlarda astra j de kullanan arkadaşlar varsa yada tavsiyede bulunacaklar bilgilerini alabilirim :D
Hocam selamlar, ben bu sene falken 4 mevsim 215/55/17 lastik aldim. Yol tutusu vs asiri memnunum. Istanbul anadolu yakasinda oturuyorum bugun cok yogun kar yagisi olmasina ragmen banamisin demedi. Kesinlikle tavsiye ediyorum

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hiç birşey olmaz ben geçen sene Kış lastiğinde 235 kullanmıştım hiç sorun olmamıştı, lastiği depoya koyarken yada bir şekilde yardığımız için :) Bu sene 225-50-17 Petlas taktırdım. Zaten bu ölçülerde çok fazla sorun olmuyor.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Çevre uzunluğu değiştiğinden aracın gerçek hızıyla ölçülen hız arasındaki ön görülen saplanın dışına çıkacaktır. Lastiğin çevresini hesaplayıp bcmden tekrar araca tanıtmak gerekir. Bunun dışında zararı olmaz.

Kobe

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Çevre uzunluğu değiştiğinden aracın gerçek hızıyla ölçülen hız arasındaki ön görülen saplanın dışına çıkacaktır. Lastiğin çevresini hesaplayıp bcmden tekrar araca tanıtmak gerekir. Bunun dışında zararı olmaz.
Benim kışlıklar 215-50-17 idi bulamadım 215-55-17 taktım,hızım 120 ilken ölçülen hızı 116 gösteriyor

Derhaan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Ben kullanıyorum. Süspansiyon da çok yumuşak oluyor ve hiç bir yere sürtme yapmıyor. Gönül rahatlığıyla takabilirsiniz. Sadece km 100 gösterirken 103 ile gidiyorsunuz

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Benim kışlıklar 215-50-17 idi bulamadım 215-55-17 taktım,hızım 120 ilken ölçülen hızı 116 gösteriyor
doğrudur gerçek hız az çıkıyor diye aldanıp hız sınırı üzerinde kullanırsanız eğer ceza yersiniz.