Astra J Gün Aşırı Pasif Temizlik

burakdmir

Kayıtlı Kullanıcı
32-Isparta
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Astra J 1.6CDTI aracım nerdeyse gün aşırı pasif dpf temizligi yapiyor. Bakimlardandir dedim, pazartesi bakımlarını yaptırdım hala oyle. Egr temizlendi bakimda zaten kurum birikmemiş. Yakit olarakta hep shell kullanıyorum. Neden cok sık pasif temizlik yapar araç?

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Astra J 1.6CDTI aracım nerdeyse gün aşırı pasif dpf temizligi yapiyor. Bakimlardandir dedim, pazartesi bakımlarını yaptırdım hala oyle. Egr temizlendi bakimda zaten kurum birikmemiş. Yakit olarakta hep shell kullanıyorum. Neden cok sık pasif temizlik yapar araç?
Dizel partikül filtresine baktırdınız mı? Dolu olabilir, dolu değilse de doluluk ölçümü yapan giriş veya çıkış sensöründe bir problem olabilir. Ben yakıtı bp'den alırım arada mecbur kalıp shell'den aldığımda dpf temizliği bariz şekilde sıklaşıyor.

burakdmir

Kayıtlı Kullanıcı
32-Isparta
Siteyi ziyaret et
Dizel partikül filtresine baktırdınız mı? Dolu olabilir, dolu değilse de doluluk ölçümü yapan giriş veya çıkış sensöründe bir problem olabilir. Ben yakıtı bp'den alırım arada mecbur kalıp shell'den aldığımda dpf temizliği bariz şekilde sıklaşıyor.
Evet baktırdım ve sorun çıkmadı. Olmadi yakıtı farkli yerden deneyeyim bir iki sefer

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Düşük devirde kullanma 2200 üzerinde tut aracı kısa mesafalar da direk gidip stop etme çıkıp otobana 3. Vites 3k 3.5k yada 4.vitesde 5 km ye yakın düşük vites yüksek devir kullan geçer bunu ara ara yapıp düşük devirde aracını kullanmazsan zamanla açılır dpf temizlik süresi daha uzun vadede yapar