Astra J Far Sensörü Sorunu

AstraGTwinport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, Astra J 2011 Sport aracımda far sensörü sürekli far açık konumda bırakıyor, güneşin altında bile farlar açık gece modunda kalıyor araç. Normalde araç ilk çalıştığında sürekli aktif zaten ama güneşi görünce kapatıyordu farları, şimdi güneşin altında bile olsa araç kapatmıyor.
geçen hafta şarj dinamosu değişti, akü kutup başları sökük kaldı , ya ayarları gitti ya da tesadüfi şekilde bozuldu. Bir ayarı konfigürasyonu vs var mıdır, bozulmuşsa ne kadar masraf açar?

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sensörün önüne bir şey gelip gelmediğini kontrol ettiniz mi? kuş pisletmişti benim cama tam sensöre denk gelmiş. Temizleyene kadar hep farlar açıktı.

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bundan önceki 13-14 senedir kullandığım başka marka aracımda da bu sorun bir defa oldu. Algılayıcı far sensörü arızalıydı değişti, sorun çözüldü. Tabii en doğrusu, elektrik ve elektonikçi veya servise götürmek.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun sensör arızası olabilir, astralarda ilk defa duyuyorum inş. yüksek bir fiyatı yoktur. Ayrıca aynanın alt kısmındaki bölümde bulunuyor sensör. Arabanın önünden gözle kontrol edelim sensörün olduğu bölümde fiziksel bir sorun varmı.

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doluda ön camla birlikte sensörlerde değişti. Sensör fiyatı 220 lira + kdv yazıyordu faturada.

AstraGTwinport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam far sensörünün olduğu bölge temiz, sabah kontrol ettim, akü kutup başı bir süre ayrık kaldığından böyle bir sorun olur mu. 3-4 gündür aynı sorun mevcut düzelmiyor. servisi aradım az önce getir bakalım bi dediler. başka marka bi araçta olmuş aynısı farklı bir forumda okudum. yarım kontakta 10 saniye far düğmesi auto'da tutulacak gibi bişeyler yazmışlar. bizde böyle birşey olabilir mi. çünkü daha önce de akü değişince hız sabitleyici gitmişti fren basınç sensörünü yeniden kalibre ettik bilgisayardan. umarım pahalı birşey değildir, sürekli arıza çıkarıyor astra j kasalar, her hafta sanayideyim nerdeyse, önceden G kasa vardı yağ bakımı haricinde usta görmüyordum...

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bu yöntemi denediniz mi peki hocam ? Araba işi biraz şans, ben aracımı 2014 yılında aldım bakımlar dışında sanayiye hiç gitmedim.

AstraGTwinport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu yöntemi denediniz mi peki hocam ? Araba işi biraz şans, ben aracımı 2014 yılında aldım bakımlar dışında sanayiye hiç gitmedim.

İş çıkışı deniycem mutlaka. olmazsa servise gitcem zaten. inşallah masraf açmaz. 78000'de aldım. daha 3 bin km yaptım, 2-3 bini geçti masrafı. önce turbo balans bozdu zırıltı yaptı 500 lira gitti, karter ve üst kapak yağ kaçırdı 300, frenler bitti kaliperlerle 500e çıktı, en son şarj dinamosunu yedi 700e çıktı çıkma dinamo, şimdi de gündüz farları bağlantı yuvaları erimiş içi de buğulandı far değişcek diyo usta 600-700 yan sanayi o da... Habire masraf açıp duruyo anlıycağınız.

Bende multimedia olduğu için araç menüsüne giremiyorum detaylı olarak. cd400 cd300 vs orjinal teyp olan arkaşadaşlar, sizden ricam config menüsünden aydınlatma ile ilgili bir ayar var mı bakar mısınız?

AstraGTwinport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servise götürdüm arkadaşlar, usta far sensörünün olduğu bölgeye yoğun ışık tutunca gündüz farına geçiş yaptı enteresan bir şekilde. az bulutlu ya da güneş ışığının eğik geldiği koşullarda devreye girmez dedi. Ben daha önce daha hassas olduğuna eminim, benzer hava koşullarında kapattığı farı şimdi kapatmıyor, neyse böyle devam edeceğiz artık...