Astra j detaylı orjinal kapı içi ledi uygulaması ...

aalisan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba daha önce yapan oldu mu bilmiyorum ama ledler birebir orjinal çalışıyor araç içi potansiyometreyle kısılıp açılabiliyor cam tuşlarını kullandığınızda herhangibir yanıp sönme durumu olmuyor gelelim ihtiyaç listemize; 2 adet 5mm lik superflux led , 2metre ince kablo, makaron , lehim ve lehimpastası herhangi bir direnç yada diyot kullanmanıza gerek yok sistemde çünkü 12 volt almıcaz yada başka bir değer direk gerekli voltajı alıcaz sistemden işin yapım aşaması ledlerimizi lehimledik oturttuk makaronladık sabitledik kapı içine bunu anlatmaya gerek olmadığını düşünüyorum asıl yer cam açma kapama modüllerini komple söküyoruz içindeki boardu çıkarıyoruz her ikisi için ben boardun üzerindeki ledleri yakan akımı ohmmetre ile buldum bu voltaj potansiyometre ile 0.8v ile 1.8 v arasında geliyor bundan dolayı herhangi bir dirence ihtiyacınız yok potansiyometre dediğim zımbırtıda bilmeyenler için sölüyorum iç ışık şiddetinizi ayarladığınız anahtarlar devam edelim boardlarda bu yerleri tespit ettikten sonra boardu kazıyarak kendi yolumuzu oluşturuyoruz bu yolu lehimle dokduruyoruz ve board üzerine kablomuzu lehimliyoruz asıl zor olan yer bu kabloyu sabitlemek ve gerekli bir yerden çıkarmak devrede boş olan bir yerden deli açarak kabloyu panelin arkadına çıkarıyoruz ve gerekli modifikasyonu bu boardun plastik kasasınada yapmak gerekiyor kabloyu çıkarmak için uygun yerden deliyorsunuz sonra diğer döşediğiniz kablo ile birleştirin işlem tamam ben iki kabloyu soketli yaptım kapı döşemesini sökerken rahat ediyim diye elde ettiğiniz sonuç şiddetini ayarlayabildiğiniz tuşa basılınca sönmeyen dimlenerek yanıp kapanan sadece sürücü kapısı açıldığında aktif olan geniş açılı aydınlatmanız olmuş oluyor resimleri eklicem birazdan biraz uğraşırsanız yaparsınız yardımcı olmaya çalışıcam burdan yapmaya çalışan arkadaşlara saygılar.

aalisan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Detaylı orjinal kapı ledi uygulaması içerir

.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Astra j detaylı orjinal kapı içi ledi uygulaması ...

Paylaşım için teşekkürler :)

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Elinize sağlık. Yapılmış birçok uygulama var araştırırsanız. Eli yatkın arkadaşların kaçırmaması gereken bir uygulama.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Elinize, emeğinize sağlık anlatımda resimlerde gayet açıklayıcı olmuş.
Karttan enerji almak orjinali gibi yapmak ama benim tercihim cam tuşlarından almaktan yana yinede :)

+1  thnxx

aalisan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sağolun arkadaşlar ben araştırdım herkes transistör yazmış alıncak yer hakkında bizde yaklaşık 1gün board üstünde nerden alırsak sağlıklı olur diye uğrastık ondan yapcak arkadaşa yardımcı olmak amaçlı ekledim direk aynı yerlerden bağlantı alabilmesi için

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Paylasim icin  thnxx
Elinize saglik.

talha batu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

El emeği ne kadar güzel bir şey.