Astra J & Civic Vtec

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cioman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhaba;

6 yıl önce Corsa B'mi satarak Civic Vtec almıştım. Bu aralar Civic'i satarak Astra J (2014-2016 1.4 T Sedan AT) ile tekrar Opele dönüş yapmayı düşünüyorum. Sizlere birkaç sorum olacak. Malum Honda tork konvertörlü şanzuman kullanıyor ve ben çok memnunum. Aracımda lpg mevcut yakıt olarakta çok makul yakmakta. Mevcut şartlarımla ayda 600 km gibi bir kullanımım olacak. Yılda 2 defa şehir dışı eklersek 10.000 Km'yi anca bulurum 1 yıl içerisinde. Bu sebeple dizel arabaya çuvalla para ödemek istemiyorum. Lpgli de kullanmak istemiyorum artık. Bahsi geçen aracı kullananlarınız vardır elbette. Sizden ricam şanzuman&performans ve yakıt açısından görüşlerinizi belirtmeniz ve varsa satılık aracı olan beni bilgilendirmeniz. Herkese teker teker teşekkür ederim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Her iki aracı da kısa bir süre kullandım, uzun vadede ne olur bilemem ama kısa vadede birbirlerine karşı bariz bir üstünlükleri yok. Astra J bana biraz daha sessiz ve performanslı gibi geldi.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankara istanbulda o araç en az 10 lt yakar... lpgsiz zor binilir.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Astra J (1.4 T Sedan AT) şu an İzmir trafiğinde 8,5 litre civarında yakıyor (Araç henüz yeni, rodaj aşamasında olduğu için fazla gazlamıyorum).

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
J kasadaki active select sanzimanda performans kaybı fazla.
Obezite sorunlu delta-2 platformunu da hesaba katinca çok fazla bir performans ve ekonomi beklentiniz olmasın.
İstanbul veya benzeri normal şehir içi trafikte 10 litrenin altı imkansız. Ancak daha sakin muhitlerde biraz daha düşük yakabilir.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
J kasadaki active select sanzimanda performans kaybı fazla.
Obezite sorunlu delta-2 platformunu da hesaba katinca çok fazla bir performans ve ekonomi beklentiniz olmasın.
İstanbul veya benzeri normal şehir içi trafikte 10 litrenin altı imkansız. Ancak daha sakin muhitlerde biraz daha düşük yakabilir.

yazılımlı oluncada tadından yenmiyormuş :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...