Astra J Benzin yakıt tüketimleri

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Benzin yakıt tüketimleri

detay link' Alıntı:
Aracımı seviyorum (1.6 Cdti 136 hp astra hb), 70-75 günde 5500 km'lere geldim ama yaza denk geldiği için kilometrenin büyük bir kısmını şehirdışı yaptığım halde ortalama tüketimim ancak 6.2lt/100 km seviyelerine geriledi. İzmir'de şehir içi 7,5/8 lt gibi ortalama tüketimi var, eski aracım 1.6 HDi C4 ile kıyaslayınca şehir içi 2-2,5 lt tüketim farkı var. Opel'in aktarma ve ağırlık konusunda ciddi mesafeler kaydetmesi gerekli.
Arac  daha cok yeni km ilerledikce biraz daha düser ortalama

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

detay link' Alıntı:
Aracımı seviyorum (1.6 Cdti 136 hp astra hb), 70-75 günde 5500 km'lere geldim ama yaza denk geldiği için kilometrenin büyük bir kısmını şehirdışı yaptığım halde ortalama tüketimim ancak 6.2lt/100 km seviyelerine geriledi. İzmir'de şehir içi 7,5/8 lt gibi ortalama tüketimi var, eski aracım 1.6 HDi C4 ile kıyaslayınca şehir içi 2-2,5 lt tüketim farkı var. Opel'in aktarma ve ağırlık konusunda ciddi mesafeler kaydetmesi gerekli.

1.6 136 hp astrayı test ettim 2 hafta önce. yol bilgisayarını kontrol ettiğimde 5.8 lt / 100km ortalama tüketim değeri vardı. Test rotası genelde sakin trafiği olan bir güzergah.

Zamanla biraz daha düşecektir bence tüketiminiz. 7.5 - 8 gerçekten yüksek değerler dizel bir araç için. Forumdaki diğer 1.6 136 hp dizel astra kullanıcılarının genelde 6-7 aralığında.

Nişanlımın kardeşinde var 1.6 HDi c4, onunla kıyaslayınca daha güçlü bir motor ancak kasa ağırlığı ortalamayı etkiliyor dediğiniz gibi. Yaklaşık olarak 200kg fark var c4 ile astra arasında.

Şahsi görüşüm; 1-2 lt fazla yakıp daha tok daha ağır olmasını tercih ederim, temel fizik kuralları

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

detay link' Alıntı:

şehir dışında 6.2lt baya çok değer. Ağırlık tamam eyvallah 1.3 de ağır ama bu kadar fark olması pek normal değil. zamanla düşer biraz daha 1 lt düşerse bile 5.2 olur oda şehirdışı fazla. Belki kullanım şeklinizden kaynaklanıyordur ?

arkin39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

4 ay önce ortalama hız 43 km iken de yakıt tüketimi 7.8 de idi. Ayrıca her benzin alista sıfırlama için zaten sifirladiktan sonra 8.0 lt ile başlıyor ve kendi degerinizi düzgün görebilmek için en az 100 km yol yapmak gerekiyor. Bulunduğum yerin trafiğine  zaten yaklaşık 40 km  civarında ışıklar hariç pek sıkışık olmuyor ve ben eski aracima göre karşılaştırma yaptım

detay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
şehir dışında 6.2lt baya çok değer. Ağırlık tamam eyvallah 1.3 de ağır ama bu kadar fark olması pek normal değil. zamanla düşer biraz daha 1 lt düşerse bile 5.2 olur oda şehirdışı fazla. Belki kullanım şeklinizden kaynaklanıyordur ?
Genel ortalamam şu an 6.2 lt. Şehir dışında durmadığınız sürece araç ekonomik, sanıyorum 4,5 lt tüketimi geçmiyordur ancak araç yoğun dur kalk trafikte ciddi tüketim sergiliyor. 1.5 Dci Megane, 1.6 Hdi C4, 1.3 multijet punto gibi dizel araçlarımı da aynı güzergahta ve aynı kullanım alışkanlıkları ile şehir içerisinde kullandığımda 6 lt gibi değerler dahi görmemiştim, astra'da dediğim gibi 7,5/8,0 gibi seyrediyor şehir içi tüketim, zaman zaman şirket araçlarını da kullanmak durumunda kalıyorum, Fluence ve Jetta'da şehir içerisinde böyle tüketmiyorlar. Kendimi rodaj süresi ile avutmaktayım. 10.000 km'yi geçtikten sonra ne olacak merak ediyorum. Bu arada İzmir Bornova trafiği istanbul'u aratmaz, trafiğimiz özellikle mesai başlangıç ve bitiminde yoğundur.