Astra J 1.4t Dipgaz İvmelenme Sorunu

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bak boğaz ve mapları temizle çok az fark eder boğaz ama mutlaka

alperenmalakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam maf sensörü temizleme işlemini bende düşünüyorum.Devre temizleyici ile temizledikten sonra adaptasyon yapmaya gerek var mi peki?
Yok hayır ,sök spreyi sık biraz kurumasını bekle sonra tak.Ama dediğim gibi lpg varsa harita fakirde kalıp arıza atabilir

DesertEagle67

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yok hayır ,sök spreyi sık biraz kurumasını bekle sonra tak.Ama dediğim gibi lpg varsa harita fakirde kalıp arıza atabilir
Lpg yok hocam, ama maf sensörü kirlenmiş olabilir gibi geliyor bana da sanki yeterli havayı çekemiyor sistem ,önce maf deneyeyim sonra map .Yağsız kontak sprey iş görür sanırım

DesertEagle67

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hasas sensörler sonuçta ben devre temizleme spreyi kullandım sorun yaşamadın
Şimdi spreyi sipariş verdim yarın elimde olursa temizleyip son durumu burada paylaşacağım diğer arkadaşlara da yardımcı olur umarım

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hocam adaptasyon gerekli mi peki ? Birde yağsız kontak sprey iş görür mü?
Sensörü yağsız kontak ile temizle boğaz kelebeğini balata yada karbüratör temizleyici ile temizle sonrasında toplayınca aracına gaz vermeden rolantide 10 15 dakika çalıştır kalibre yapsın boğazı ilk çalıştırdıgında mekanik ses çıkabilir o normaldir

DesertEagle67

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sensörü yağsız kontak ile temizle boğaz kelebeğini balata yada karbüratör temizleyici ile temizle sonrasında toplayınca aracına gaz vermeden rolantide 10 15 dakika çalıştır kalibre yapsın boğazı ilk çalıştırdıgında mekanik ses çıkabilir o normaldir
Tamamdir hocam çok teşekkür ederim hemen deneyip sonuçları paylaşacağım

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Rampa çıkıyor tabiki ama süratlandirmak isteyince çok isteksiz süratlanıyor.Izmirlisiniz sizde bilirsiniz çeşme yolundaki rampalar da passat 1.6 tdi resmen dalga geçer gibi acayip seri tırmanıyordu , 170 km den sonra astra gaza ne kadar basarsam basayım ivmelenme yapmadı. 120 hp arabanın aynı kg de olmasına rağmen bu kadar seri çıkıp.Astranın ağır kalması çok garip geldi
Dediğiniz hızlar zaten yüksek hız. Astra c segment aile aracı. Özellikle 1.6 dizel bir motor ve d segment araç ile hiç karşılaştırılmaz. Hızlanma isteği olduğunda 6. Vitesten atın 5 e dip gaz yapın. 1.4 turbo bazen turbo bazen atmosferik gibi davranıyor. Beygir herşey değil. Corolla 1.6 132 beygir ama rampada 120 bile zor yapıyordu. Astra güzel bir aile aracı. Bahsettiğiniz hızlar ise bir aile aracına uygun değil

• Beğen

DesertEagle67

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Dediğiniz hızlar zaten yüksek hız. Astra c segment aile aracı. Özellikle 1.6 dizel bir motor ve d segment araç ile hiç karşılaştırılmaz. Hızlanma isteği olduğunda 6. Vitesten atın 5 e dip gaz yapın. 1.4 turbo bazen turbo bazen atmosferik gibi davranıyor. Beygir herşey değil. Corolla 1.6 132 beygir ama rampada 120 bile zor yapıyordu. Astra güzel bir aile aracı. Bahsettiğiniz hızlar ise bir aile aracına uygun değil
Aslında hocam yol tutuşu ve yüksek hızda sürat hissettirmemesi, potansiyeli yüksek bir araba j kasa.İlk aldığımda da çok seri gelmiyordu ama artık alıştım diye mi bilmiyorum şuan hiç seri gelmiyor.Ama Kaan hocamın dediklerini yapıp bir gelişme olursa konuyu güncelleyeceğim.

• Beğen