Astra J 1.4T Chip

KaanKan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Chip uygulamasına daha önceleri hiç sıcak bakmıyordum. Ama şimdilerde iyice yaygınlaştığı için bende düşünür oldum. Pek anlamadığım bir nokta aslında ama araştırma yapmaya çalışıyorum. Burada chip uygulaması yapan bir yer var daha yeni başladı ama daha önceden oraya aracımda oluşan bir arızayı yaptırmıştım arıza tekrar çıkınca şimdi oraya yaptırmak istemiyorum. Trabzonda Ecufast diye bir yer var oradan fiyat almayı düşünüyorum. Bizim araçlara taktırıp sonuçları, artıları ve eksileri paylaşacak arkadaşımız varsa memnun olurum. (Sanki mektup tarzı bir yazı oldu sanırım kusura bakmayın  :) )

perionur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Astra J 1.4T Chip

Merhaba yaklaşık 1 senedir ecufast yazılım kullanıyorum. Antalya şehir içi trafiğinde 1 depo ile yaklaşık 550-650 km arası değişiyor. Arada Serik' e de gidiyorum. Ancak günlük 5 ve 7 kilometrelik yolları 2 defa ayrı ayrı gidip geliyorum. Araç ısınmaması ve uzun ışıklarda cabası. Ortalama yakıt 8-8,5 arası değişiyor. Ancak aracı genelde eşim kullanmakta. Ben kullandığımda 13' ü görüyorum. Yani basmaz iseniz gayet iyi. Yakıt kısmını kısaca anlattım.
Şimdi birde performanstan bahsetmek gerekir ise araç yazılımdan sonra değişti. Artan torku hissediyorsunuz. Araç ile maksimum yaptığım hız 205 kmden 235' e çıktı. Üstelik zorlanmadan 235' e çıkabiliyor.
Eksi tarafı ise kalan menzil göstergesi araç boştayken sürekli düşüyor.Örneğin 500 499 498 diye gidiyor. Bir de enjektörlerden mi geliyor bilemiyorum ses dikiş makinesi sesi gibi değişiklik oldu. Allah' a şükür bugüne kadar bir sıkıntı çıkarmadı.

KaanKan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

perionur' Alıntı:
Merhaba yaklaşık 1 senedir ecufast yazılım kullanıyorum. Antalya şehir içi trafiğinde 1 depo ile yaklaşık 550-650 km arası değişiyor. Arada Serik' e de gidiyorum. Ancak günlük 5 ve 7 kilometrelik yolları 2 defa ayrı ayrı gidip geliyorum. Araç ısınmaması ve uzun ışıklarda cabası. Ortalama yakıt 8-8,5 arası değişiyor. Ancak aracı genelde eşim kullanmakta. Ben kullandığımda 13' ü görüyorum. Yani basmaz iseniz gayet iyi. Yakıt kısmını kısaca anlattım.
Şimdi birde performanstan bahsetmek gerekir ise araç yazılımdan sonra değişti. Artan torku hissediyorsunuz. Araç ile maksimum yaptığım hız 205 kmden 235' e çıktı. Üstelik zorlanmadan 235' e çıkabiliyor.
Eksi tarafı ise kalan menzil göstergesi araç boştayken sürekli düşüyor.Örneğin 500 499 498 diye gidiyor. Bir de enjektörlerden mi geliyor bilemiyorum ses dikiş makinesi sesi gibi değişiklik oldu. Allah' a şükür bugüne kadar bir sıkıntı çıkarmadı.

Bahsettiğin sesin nedeni eğer chip ise sıkıntı olur o zaman öyle değil mi? Bugün ses yarın başka bir arıza, şayet chip böyle arızalar çıkarıyorsa.. Pedal chip hakkında araştırma yaptınız mı?

perionur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Pedal Chip ile ikisi aynı şey değil, risiki göze alarak yaptırdım. 3 günlük dünyada kafamda kalıp düşüneceğime yaptır gitsin dedim. :)

KaanKan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

perionur' Alıntı:
Pedal Chip ile ikisi aynı şey değil, risiki göze alarak yaptırdım. 3 günlük dünyada kafamda kalıp düşüneceğime yaptır gitsin dedim. :)

Ne gibi risk olabilir sizce?