Astra J 1.4t 140 Hp Benzin Otomatik için bakım önerisi

KerimMertARAS

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle Merhaba;

Forumda yeniyim aracımı da henüz aldım. Gerek daha önce Otomatik araç kullanmadığımdan gerekse öneriye ihtiyaç duyduğumdan sizlere danışmak istedim.

* Aracım 44 Binde aklımda Şanzıman yağı değişimi var sizce yaptırmalı mıyım ? Yaptırırsam da İstanbul için önerebileceğiniz bir yer var mı ?

* Sizce aracım için bakımda olmazsa olmaz değişmem gereken parçalar neler ? ( Otomatik olduğu için biraz bu konuda evhamlıyım )

* Bakım için önereceğiniz parçalar ve markaları ve İstanbul içi (Avrupa) önerdiğiniz servisi yazarsanız çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler. Sağlıklı günler diliyorum.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Kerim bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Aracınızı güzel günlerde güle güle kullanın inş. Şanzıman konusunda içiniz rahat olun, piyasadaki en sorunsuz ve stabil çalışan bir şanzımana sahip araca biniyorsunuz. Şanzıman yağı için en az 75-80 bin km geçmenizi öneriyorum. (Ben kendi aracımda 75 bin civarında değiştirmiştim). Aracınıza uzun yıllar sorunsuz binmek istiyorsanız benim size şahsi önerim. Her 10 bin kilometrede mutlaka ama mutlaka yağ, yağ filtresi ve hava filtresini değiştiriniz. Bunun dışında her 20 bin kilometrede bir mutlaka bujileri ve polen filtresini değiştiriniz. Balatalarınızı her 30 bin kilometrede kontrol etmekte fayda var... Yedek parça konusunda bu günlerde sponsor görüşmelerimiz devam ediyor, tamamlandığı anda size bir firma önerebiliriz.

KerimMertARAS

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hasip Bey, öncelikle önerileriniz için çok teşekkür ediyorum. Dikkate alacağım. Yedek parça konusunda ki dönütlerinizi de beklemekteyim. Sağlıklı günler dilerim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hasip Bey, öncelikle önerileriniz için çok teşekkür ediyorum. Dikkate alacağım. Yedek parça konusunda ki dönütlerinizi de beklemekteyim. Sağlıklı günler dilerim.
Filtreler için man marka aracın kendi parçaları için gm yağ da motul yada liqiu moly 5w30 dexos1 gen2