Astra J 1.4 Turbo tekleme sorunu

• Konuyu başlatan dogukanalici
  • Başlangıç tarihi
D

dogukanalici

Bilgi Girilmemiş
Forumda yeniyim.Yakin zamanda başıma gelen bir sorunu paylaşmak istedim yardımcı olursanız sevinirim.Aracım 2013 model 53 bin kilometrede 1.4t benzinli Astra J ve araç manuel.Geçenlerde ışıklarda beklerken araba stop edecek derecede teklemeye başladı fakat ne devir göstergesinde ne de ekranda hiçbir arıza göremedim.Birkac gün önce yeniden aynı olay başıma geldi ve ara ara devam ediyor.26 binde aldim ve bujilerini değiştirmedim ve yüksek ihtimal benden önceki sahibi de değiştirmedi.Sizce sorun neyden kaynaklanıyor buji mi, ateşleme bobini mi veya baska bir sey teşekkürler.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arıza lambası yoksa alt devirlerde tekliyorsa buji değiştir sonrasında geçmezse bobin değişir çünkü arıza lambası yakmıyormuş bir de boşta iken gaza baş çek üst devirlere çıksın kaputu ac gaza basarken motoru dinle pat diye ses çıkarıyormu bas çek yapınca

D

dogukanalici

Bilgi Girilmemiş
Arıza lambası yoksa alt devirlerde tekliyorsa buji değiştir sonrasında geçmezse bobin değişir çünkü arıza lambası yakmıyormuş bir de boşta iken gaza baş çek üst devirlere çıksın kaputu ac gaza basarken motoru dinle pat diye ses çıkarıyormu bas çek yapınca
Bujileri en kısa zamanda değiştireceğim müsait olduğumda rölantide 3 bin devire kadar gaz verip bıraktığımda egzozdan çok hafif patırdama duyuyorum

D

dogukanalici

Bilgi Girilmemiş
Bugün mecbur kaldığım için 300 kilometre uzun yol yaptım uzun yolda hiçbir sıkıntı yok ama dediğim gibi rölantide ara ara stop edecek kadar titreme oluyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bujileri en kısa zamanda değiştireceğim müsait olduğumda rölantide 3 bin devire kadar gaz verip bıraktığımda egzozdan çok hafif patırdama duyuyorum
Patır patır ediyorsa bujidir boşta 4000 5000 çıkar çek ayağını kaputu ac dinle birisi gaza basarken pat pat ediyorsa buji ateşleme yapamıyor düzgün benzin manifolda kadar geliyor birden patlıyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
D

dogukanalici

Bilgi Girilmemiş
Boğazı temizlemedim.Dediğiniz gaza bas çek olayını yarın yapıp geri dönüş sağlayacağım size.Önce bujilerimi değişip yağ-filtre bakımımı yaptıktan sonra da düzelmezse boğaz kelebeği temizliği ve bobin değişimi de yapacağım.Dediğim gibi yarın motoru dinleyip geri dönüş yapayım size çok teşekkür ederim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yanlız sıcak iken deneyin dediğimi

Elbayy

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
Forumda yeniyim.Yakin zamanda başıma gelen bir sorunu paylaşmak istedim yardımcı olursanız sevinirim.Aracım 2013 model 53 bin kilometrede 1.4t benzinli Astra J ve araç manuel.Geçenlerde ışıklarda beklerken araba stop edecek derecede teklemeye başladı fakat ne devir göstergesinde ne de ekranda hiçbir arıza göremedim.Birkac gün önce yeniden aynı olay başıma geldi ve ara ara devam ediyor.26 binde aldim ve bujilerini değiştirmedim ve yüksek ihtimal benden önceki sahibi de değiştirmedi.Sizce sorun neyden kaynaklanıyor buji mi, ateşleme bobini mi veya baska bir sey teşekkürler.
Aynı sorun bendede var. Sorunuz çözüldü mü oneriniz nedir ?