Astra J 1.4 Turbo Otomatik 2012 model Motor Yağı

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Aracımın bakımı geldi. Yağını değiştireceğim. Ankarada kullanıyorum arabamı. Araştırmalarım sonucu aşağıda linkini paylaştığım iki yağdan birini almayı düşünüyorum. Sizin tavsiyeniz hangisi olur?

Ayrıca yağ olarak 5w-30 mu almak gerekir bu araç için?. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
1.4 motorda en önemlisi dexos 1 gen 2 dır bu iki yağda motor için en iyi yağdır 2sinden birisini alıp devam edin

• Beğen
Tepkiler: Mümtaz ve Mtunc

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1.4 motorda en önemlisi dexos 1 gen 2 dır bu iki yağda motor için en iyi yağdır 2sinden birisini alıp devam edin
Hocam peki bu 1. 4 turbo otomatik ler kaç litre yağ alıyor. Çoğu usta bilmiyor fazla veya eksik dolduruyor

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Daha bugün değiştim. Yıllardır motul kullanırım. Ayrıca 1.4 t 4 litre yağ alır. İhtiyacınız yoksa 5 lt almaya gerek yok.

• Beğen
Tepkiler: Mümtaz

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hocam peki bu 1. 4 turbo otomatik ler kaç litre yağ alıyor. Çoğu usta bilmiyor fazla veya eksik dolduruyor
Öncelik kitapçığına bak aracın net şekilde yazar yinede 4litre filtre ile beraber alır

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve Mümtaz

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Daha bugün değiştim. Yıllardır motul kullanırım. Ayrıca 1.4 t 4 litre yağ alır. İhtiyacınız yoksa 5 lt almaya gerek yok.
Hocam bazı yerlerde 4.5 litre alır diyenleri de gördüm de o yüzden kafam karıştı. Kullanım kılavuzuna baktım da litre olarak göremedim

D

dogukanalici

Bilgi Girilmemiş
Ben 5 alıyorum genelde 4 ten çok veya az alsa bile kalan yağı ilerde eksilirse veya bir durumda lazım olur diye bulunduruyorum

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Motul sitesinde bile yazar 4 lt aldığı. Her defasında da 4 lt koydum hep.

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve Mümtaz

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Öncelik kitapçığına bak aracın net şekilde yazar yinede 4litre filtre ile beraber alır
Evet hocam şimdi tekrar bakayım dedim. Sanırım arka sayfalara çok iyi bakmamışım şimdi gördüm

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Motul sitesinde bile yazar 4 lt aldığı. Her defasında da 4 lt koydum hep.
Teşekkür ederim hocam şimdi baktım kitapçığa gördüm ben de. Motuldan memnun musunuz. Bir de liqui moly kullandınız mı hiç?