Astra h sol ön teker porya rulmanı arızası

Nemo84

Kayıtlı Kullanıcı
23-Elazığ
Siteyi ziyaret et
Mrblar arkadaşlar. 2013 model 1.6 manuel vites essentia lpgli astra h sahibiyim. İki ay önce aracımından yüksek hızlardan itibaren uğultu sesi geldiğini farkedip sorunun kaynağını araştırdım. 50 km hızların üstünde benzinde, lpgde ve vites boştayken uğultu sesi hep geliyordu. Kış lastiğinden olup olmadığını anlamak için sanayiye götürdüm. Tekerleri boşta çevirdiler, uğultunun sol ön tekerden geldiği anlaşıldı. Porya rulmanı arızası teşhisi konuldu. Bulunduğum ilde yetkili servis veya bildiğim iyi bir usta olmadığı için değiştirme işini bayram tatiline erteleyeyim dedim. Bu arada yakın illlerdeki bir kaç yetkili servise parça fiyatı sordum, sadece parça için 5000 tl fiyat veriyorlar. Galiba yetkili servislerde rulman ayrıca değişmiyormış, porya ile beraber değişiyormuş, fiyat sanırım o yüzden yüksek. Aslında arızanın sebebi büyük ihtimal üç yıl önce yaptığım kazaydı. Sol ön teker refüje çarpmıştı. Porya, taşıyıc, z rot gibi bir kaç parça yan sanayi olarak değişmişti. Ayrıca o değişimlerden sonra direksiyon ayarları hiç iflah olmadı. Direksiyonda tam sol yapınca oturma ve zor toparlama, direksiyon açısının bozulması, boşluk hissi, hassasiyet azalması, bazen direkisyonda sertleşme, araba rot ayarından çıkmasına rağmen sola bazen sağa çekme gibi problemler çıkmıştı. Yine de aracı bu şekilde üç yıl kullandım. Şimdi de maalesef uğultu sesi gittikçe tiz bir hale geldi ve rahasız edici bir gürültüsü var. Bir de araç sanki gaza basınca gitmek istemiyor frenlenir gibi. Sanırım arıza ilerlemiş. Sizce değişimi bekleyip yetkili serviste mi yaptırayım? Aracın şu haliyle iki ayda ortalama 1000-1500 km yol yaparsam sizce teker kilitlenmesi gibi bir tehlike olur mu? Yoksa acil olarak iyi bir usta bulup yan sanayi ürün mü taktırayım?yan sanayi olarak marka tavsiyeniz ne olur?Ayrıca yan sanayide absde sıkıntı olabilir mi? Diğer taraftan direksiyondaki problemler rot başından vs. kaynaklanabilir mi? Direksiyon kutusu dışında bir problemse onu da yaptırmaya niyetim var. Tavsiyeniz önemli, yardımcı olacaklara peşinen teşekkür ederim.​

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
anlattıklarınıza bakılırsa artık son noktada yani dağıldı dağılacak. Bu vaziyette kullanmak çok riskli. Artık tekerlek dönmekte bile zorlanıyorsa durum ciddi. Acilen değişim şart. Ekonomik koşullar maalesef hepimiz için zor haklısınız. Kredi kartı ile taksitli satış yapan satıcılardan orjinali tercih edebilirsiniz. Forum sponsorumuz Opel Center ile bir görüşün. Mustafa bey size yardımcı olur.