Astra H ön sol taraftan lıkırtı sesi geliyor.

Akut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hepinizin bayramını kutluyorum.. Forum sakinleri merhabalar, 2012 astra sedan h serisi aracımın 1 ay önce çift taraf salıncakları(tabla) değişti.. Tam 1 ay sonra, ön sol taraftan , lıkır lıkır bir ses geliyor, ses lastik tarafından geliyor ve düz yolda ya da kasislerde ses yok.. Biraz bozuk bir yolda, özellikle yavaş giderken, lastik tarafından lıkır - lıkır ses geliyor. Sanki bir boşluk varmış gibi.. Z rotlar'dan şüphelendiler çiftini 180tl ( Adana Onatça Yetkili Servis) değiştirttim. Ses hala geliyor.. Bulamıyorlar, deneme yanılma metoduyla amortisör ve amortisör takozlarını değiştirecekler. Tablalar ya da salıncaklar yeni değiştiği için ondan şüphelenmiyorlar fakat ben tablalardan şüpheleniyorum. Aracın ilk sahibiyim ve o kadar hassas kullanıyorum ki, nasıl bu sorunlar çıkıyor onu da anlamış değilim.. Forumda daha önce benzer sorunu yaşayan kimseyi bulamadım, konu başlıklarını tek tek inceledim fakat bulamadım. Daha önce başına gelen arkadaşlarım, bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarım yardımcı olabilirler mi ? Ricamdır. İyi tatiller diliyorum.

yunus_1997

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 vectrada da aynı sorunu yaşıyorum. Bozuk yol gördüğü zaman başlıyor ses yapmaya salıncaklardan şüpheleniyordum ama dediğinize o değil. Takipteyim

Akut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Frene basınca sorun yok. Yunus, ben de salıncaklardan şüpheleniyorum ya da rot başları.. Salıncaklar değiştikten 1 ay sonra olmaya başladı, belki üretim hatasıdır. Yarın servisde tekrar randevu var bakacaklar iyice. Haberdar edicem yapabilirlerse.

Akut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amortisör ve takoz değişti. Hala çok az da olsa ses var ama normal diyorlar.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Frene basınca sorun yok. Yunus, ben de salıncaklardan şüpheleniyorum ya da rot başları.. Salıncaklar değiştikten 1 ay sonra olmaya başladı, belki üretim hatasıdır. Yarın servisde tekrar randevu var bakacaklar iyice. Haberdar edicem yapabilirlerse.

Ses demir şıkırtısı şeklindeyse ve frene basınca kesiliyorsa fren kaliperlerinden geliyordur. Sıkıntı çıkaracak birşey değil.