Astra h lpg tasarruf değerlerim normal mi?

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra h lpg tasarruf değerleri

Araç:Astra H 2004 Elegance
Katedilen Yol:13717 km.
Yakıt Tüketimi:1242 Litre(BC'ye göre 1080 litre bunun %15 fazlasını aldım)
Litre/100 km.:7,9

Araç benzinde gitseydi;1080 litre X 3,78 TL=4082 TL.
Araç LPG'li;1242 litre X 2,02 TL=2508

1574 fark - 250 TL benzin = 1324 TL TASARRUF

Benzini hep Opet'ten alırım;Opet Kart harcama listesine göre LPG taktırdığımdan beri 250 TL benzin almışım.

Son düzenleme:
S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
sanırım matematik öğretmenisiniz :)
bu kadar ince hesap yapmayın hocam.. :)
özetle ve tek kelime ile her koşulda "avantajlısınız"

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok aslında matematiğe kafam basmaz,İngilizce öğretmeniyim,ama benim arbanın LPG'ye geçiş ısısı 45 olunca benzini fazla tüketiyor;1 martta benzin deposu yarımdı,şimdi 30 liralık benzin kalmış,ortalama 50 lira benzin harcamışım,e tasarruf konusunda düşünüyorum tabi,memur adamız.

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değerleriniz bence normal görünüyor diğer arkadaşların yazdığı gibi bayağı ayrıntıya girmişsiniz :)

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
Yok aslında matematiğe kafam basmaz,İngilizce öğretmeniyim,ama benim arbanın LPG'ye geçiş ısısı 45 olunca benzini fazla tüketiyor;1 martta benzin deposu yarımdı,şimdi 30 liralık benzin kalmış,ortalama 50 lira benzin harcamışım,e tasarruf konusunda düşünüyorum tabi,memur adamız.
45 bence yüksek benim 28 idi yüksekliği 10.000 bakımında farklı bir ustaya gittim 35 yaptı zorla 30 a düşürebildim. biraz düşürtün siz de, en azından motor soğukken benzini fazla yakacağına lpg yi fazla yaksın, ama 45 derecede bile 40 günde 50 liralık, o da yaklaşık emin olamazsınız 40-45 te olabilir, tüketim normaldir, aşırı fazla değil,,,

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde yazın 30 du su an 35 35-40 normaldir 45 e çok gerek olduğunu sanmıyorum
sertan abi bakıma taktırdığımız yere gitmek zorunda değiliz değil mi atiker olsun kim olursa olsun dimi

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
benimde yazın 30 du su an 35 35-40 normaldir 45 e çok gerek olduğunu sanmıyorum
sertan abi bakıma taktırdığımız yere gitmek zorunda değiliz değil mi atiker olsun kim olursa olsun dimi
aynen abi, nereye istersen gidebiliyormuşsun, taktırdığım yer bakım için bana 100 lira dedi, ben faklı bir yerde 40 a yaptırdım, zaten bakım dediği bir filtre değişiyor bir de yalandan ayar yapıyorlar... kendi ağzıyla direkt olarak söyledi zaten, abi bakımdan üç kuruş para kazanıcaz onu da kesiyorsun diye.. :) üç kuruş dediği de 100 liranın en az 95 i kar.. ama garantiden çıkmaması için mecburen gidiyoruz işte.. neyse ben daha garanti belgesini bulup götürüp kaşeleticem de bulamıyorum... :)