Astra H klima yönlendirme motoru arızası

BLUE214

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, aracım opel astra H kasa, hava sirkülasyonu kafasına göre çalışıyor, özellikle kış mevsiminde cam buğu yaptığında yönlendirmeyi cama veriyorum değişmiyor bazen de düzeliyor. Forumda araştırdım birkaç arkadaşın başına gelmiş kimisi yazılım ile düzelmiş kimisi düzelmemiş bende özel opel servise götürdüm her gittiğimde farklı birşey söylediler en son götürdüğümde yeni bir arkadaş gelmiş artık yalvar yakar arkadaş biraz daha ilgi gösterdi yazılım attı düzelmedi klima kontrol panelini devreden çıkarttı yazılım cihazından yönlendirdi yine değişmedi, “abi kontrol panelinde sıkıntı yok zaten burda da yönlendirme motoru arızası veriyor dedi” bende tamam yapalım dedim daha önce hiç sökmemiş nerde olduğunu dahi bilmiyormuş, yani bu problemi bir türlü yaptıracak usta bulamadım Yalova da oturuyorum bu çevrede Bursa olur Kocaeli olur başına bu şekilde problem gelipte yaptıran sağlam usta tavsiyesine ihtiyacım var arkadaşlar tavsiyelerinizi bekliyorum

Astracı bey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunu çözebildiniz mi

Meraba benimde basima yeni geldi sorunu çözebildiniz mi. Ne yaptiniz.

ababanov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, aracım opel astra H kasa, hava sirkülasyonu kafasına göre çalışıyor, özellikle kış mevsiminde cam buğu yaptığında yönlendirmeyi cama veriyorum değişmiyor bazen de düzeliyor. Forumda araştırdım birkaç arkadaşın başına gelmiş kimisi yazılım ile düzelmiş kimisi düzelmemiş bende özel opel servise götürdüm her gittiğimde farklı birşey söylediler en son götürdüğümde yeni bir arkadaş gelmiş artık yalvar yakar arkadaş biraz daha ilgi gösterdi yazılım attı düzelmedi klima kontrol panelini devreden çıkarttı yazılım cihazından yönlendirdi yine değişmedi, “abi kontrol panelinde sıkıntı yok zaten burda da yönlendirme motoru arızası veriyor dedi” bende tamam yapalım dedim daha önce hiç sökmemiş nerde olduğunu dahi bilmiyormuş, yani bu problemi bir türlü yaptıracak usta bulamadım Yalova da oturuyorum bu çevrede Bursa olur Kocaeli olur başına bu şekilde problem gelipte yaptıran sağlam usta tavsiyesine ihtiyacım var arkadaşlar tavsiyelerinizi bekliyorum

bende de var malesef ve konu açayım artık diyordum son anda farkettim açıldıgını. ancak ben yönlendirmeyi sert sekilde sağa sola yapınca sonra istediğim yere getiriyorum düzeliyor çoğu zaman ancak genelde olmuyor. bunu sizde bir deneyin. mesela camlara veriyorum ordan ayaklara cekiyorum ama gecmiyor sonra en sağa cekip hızlıca ayaklara veriyorum olmazsa bi kaç kez tekrarlıyorum bunu aynı hızda bu kez geçiyor ve garip sesler çıkarıyor geçerken. ben acaba o düğmelerle mi alakalı olabilir diye düşünüyordum ama açmaya cesaret edemiyorum. genel olarak zaten benim konsoldaki bütün tuşlar çok sert o konuda da yardıma ıhtiyacım var :(

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Opel araçta değilde citroen C5 aracımda buna benzer sorun vardı dijital klimaydı, önce yazılım denediler olmayınca orta konsolun altında hakaret makaralarının olduğu kutuyu söküp makara dişlilerini falan sıvı gress ile yağladılar ve hareket itme ve çekme kolları sanırım onları temizlediler geri topladılar, düzelmişti. Bilmiyorum H kasalarda klima hakaret kutusu nerede oluyor, belki size yardımcı olur.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Konsolun solunda ahtapot deniyor yönlendirme yapıyor o yerinden çıkıyor eğer önce sokulduysa yada yağsız kaldıysa sebep bu eğer orada sorun yoksa o zaman kalibrasyon olur düzelir sebep bu ıkisinde arayın kurcalatmayın

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam aynı sorun bende de oldu. Öncelikle resetlemeyi deneyin. internette nasıl resetlendiği ile ilgili bilgi var. resetleme işe yaramazsa aşağıda bir fotoğraf paylaşıyorum ona bakınız. Benim 3-4 gün sonra pat-küt ses geldi ve düzeldi. Düzelmesine rağmen yetkili serviste yağlama yaptırdım.

WhatsApp-Image-2017-12-30-at-14.37.03-1e41d2c14da1aa8d3.jpg

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aynen öyle reset atmayı da çekebilirsiniz çözer sorunu

fthastrah

Kayıtlı Kullanıcı
32-Isparta
Siteyi ziyaret et
Hocam aynı sorun bende de oldu. Öncelikle resetlemeyi deneyin. internette nasıl resetlendiği ile ilgili bilgi var. resetleme işe yaramazsa aşağıda bir fotoğraf paylaşıyorum ona bakınız. Benim 3-4 gün sonra pat-küt ses geldi ve düzeldi. Düzelmesine rağmen yetkili serviste yağlama yaptırdım.

WhatsApp-Image-2017-12-30-at-14.37.03-1e41d2c14da1aa8d3.jpg
Resetleme konusunda bilgi verebilir misiniz? Aradım ama bulamadım.