Astra H kırmızı ışıkta veya kasis geçerken anlık stop etme sorunu

bRs*

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de var yıllardır. Özellikle sıcak yaz aylarında yapıyordu. Senede 2-3 sefer yapardı. Şimdi sık sık yapmaya başladı. Kaç farklı ustaya götürdüm, her biri farklı parça değiştirdi çözemediler. Bende deneme yanılmayla ustalık olmaz diye artık götürmemeye karar verdim. LPG servisine de gittim kontrol etti sorun yok LPG'de dedi. LPG tesisatı sıkıntısız olsa da kuru yakıt olduğundan araca zarar verdiğini düşünerek LPG'yi kullanmıyorum artık benzinde kullanmaya başladım stop etmeler kesildi, normal kullanıyorum. Depoya enjektör temizleyici attım kurum attı egzostan. Araştırmalar sonucu EGR Valf'te karar kıldım onu da sökmesi takması zahmetli diye enjektör temizleyiciyle temizlenir belki diye şimdilik böyle kullanıyorum. Sorun devam ederse çıkarıp temizleyeceğim. Düzelmezse yenisini alır değiştiririm artık.

bRs*

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada EGR Valf mantıklı gelmesinin sebebi, benzinde yapmayıp LPG'de yapması. Benzin nispeten yanarken yakıt hattını temizliyor ama LPG tamamen kurum bağlamasına sebep oluyor. EGR'nin içi kurum bağladığı için hareketli pim takılı kalıyor sanırım. Temizlenince geçer heralde, ilk adımda değiştirmeye gerek yok diye düşünüyorum. Belki düşüncelerimin hepsi yanlış bilmiyorum ama bu dertten epey çektim o kadar ustaya gittim masraf ettim çözülmedi. Yerli yabancı epey bir forum ve video inceledim bu kanıya vardım.

Salimdgrmnci

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Dostlar selamlar, EGR valfim değişti. Normalde stop etmesi gereken tüm testleri geçti ama şimdilik. Şu anlık sorun çözülmüş gözüküyor, Tekrar çıkarsa yine yazacağım.
Dostum bana iletişim numaranı verirmisin seninle konuşmam gereken bi opel var :)