Astra H F Hatası Yolda Kalma

exponent

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar opel astra h kasa aracim var. Yari otomatiklerden. Aracin 200 km once baski balata esnek volant ve debriyaj rulmanini degistirdim. Baski balata esnek volant lux marka ile degisti ancak debriyaj rulmani luxun demiri olmasidigi icin sasch marka ile degisti. Ayrica yazilimda yuklendi. Sorunum su bugun yolda giderken, araç F hatasi verdi ve ekranda servis lambasi yandi. Hemen saga cektim ve kontak kapatip actim duzeldi. Uc bes km sonra yine ayni hatayi verdi. Yine aynisini yaptim duzeldi. Sonra iki km sonra yine aynisini yapti. Arac f hatasi verince kapatip acinca vites, 2 de duruyor 5 te duruyor 3 de duruyor. Sorun hakkinda bilgisi olan var mi?

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
şanzıman beyni yağının değişmesi belki sorunu çözebilir. tutela c5 kırmızı yağ koymak lazım. aynı zamanda robot yağı dot4 hidrolik yağı da değişmesi lazım. ama siz denilenleri mutlaka araştırın. hemen her denilen için masraf yapmayın.

exponent

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
şanzıman beyni yağının değişmesi belki sorunu çözebilir. tutela c5 kırmızı yağ koymak lazım. aynı zamanda robot yağı dot4 hidrolik yağı da değişmesi lazım. ama siz denilenleri mutlaka araştırın. hemen her denilen için masraf yapmayın.
Baski balatayi degistirdigim yer yaglarida degistim demisti. Tam araci satip K kasa alacaktim cok kotu oldu bu durum. Bugun tamire goturecegim detaylari yazarim buraya.

• Beğen
Tepkiler: Hasip

exponent

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sorun ortaya cikti arkadaslar sanziman beyninde sorun varmis. Aracin komurunu ve yagini degistiren usta acele bir sekilde bu isi yapmis ve beynin bazi yerlerine zarar vermis. Bu Ankaradaki goturdugum usta cok iyi cikti. İlk gun aksama dogru beni aradi ve araci denedigini ve hata vermedigini soyledi. Evim buraya 20 km iznin olursa tech 2 cihazi ve birkac alet edevat alip eve gideyim ariza verirse hemen bakacam makineden ne arizasi vermis diye. Evine giderkende "F" hatasi vermis. Usta sorunun yuksek ihtimal beyinden kaynaklandigini ve bunun ayri beyincisi oldugunu ona goturecegini soyledi. Bu arada insallah beyinden cikar sanzimani indirmeyin yoksa masrafi artar, minimum masrafla isi kotarmaya calisiyorum dedi. Beyni sokup beyinciye goturmus beyinci icini acinca şok oldum demis. Komur degismis ama beynede zarar verilmis alel acele bir is yapilmis eger araci zorlasaydin beyni yakardin dedi.
Ayrica eski usta sanziman yagini cok fazla kullanmis ve yağ tıpasini oylesine kapatmis tipa yalama olmus. Yağ butun akmis. Tipayida yeniledik benim israrimla sanziman ve robot yagini değistik.
Rot balansi bozuktu onu yaptirmis.
Motoru calistirinca sol taraftan vuruntu sesi geliyordu onu yapmis. Kapilardan ses geliyordu onlari yaglamistı. Araca yeniden yazilim yuklendi. Sonuc olarak suan arac sikintisiz calisiyor. Ucreti verirken bile once araca bin bi bak ondan sonra dedi. İsini boyle duzgun yapan insanlari bulmak zor oluyor. Demekki opel araci opelciye goturmek lazimmis.