Astra H Easytronic Kalktışta Stop Ediyor

suigeneris52

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
stop etme olayı haricinde bir sorun yoksa yani vites kendi kendine boşa atmıyorsa veya geri viteste takılı kalmıyorsa vites seçici robot için hiç bir şey yapmayın. eğer dokunursanız oradan da bir sorun çıkar.
başka sorunum yok şu an. ilk olarak en az masraflı olan; kalibrasyon ve dot4 ü deneyeceğim.

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Konu hortlatıyorum ama sorunu çözdünüz mü? Nasıl oldu?

nuh

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,

2007 model 1.3 astra h easytronic araç aldım. 4-5 aydır kullanıyorum. Araçta şu sıkıntı var ve bu sürede 10-15 kere yapmıştır. Zaten pandemi nedeniyle çok da kullanamıyorum (kullansam belki daha fazla yapacak). Aracı kullanırken ışıklarda veya bir yerde durdum. Kalkacakken frenden ayağımı çektiğimde araç hareket etmeye çalışıp (biraz sarsıntı ile) aniden stop ediyor.

Ustaya götürdüm beynine baktı. Sorun göremedi ve beyindeki arızaları silip tekrar yapınca gel dedi. Şansa oradan çıktıktan sonra yine ışıklarda stop ettim kalkarken. Bu sefer beni yakıt sistemi ustasına gönderdi o da baktı bilgisayarla ama o da sorun bulamadı.

Birçok site araştırdım ama öne çıkan şeyler; fren hidroliğini (dot4) değiştir, şanzıman kalibrasyonu yaptır demişler. Bunları deneyeceğim ama aracı bakıma sokacağım muayene zamanı geldi. Gitmişken bu sorunu da çözdürmek istiyorum ama eğer yaşayan varsa bu durumu çözüm yolunu benimle paylaşabilir mi?
Hocam yıllar sonra rahatsız ediyorum. Bende şimdi yaşıyorum aynı sorunu çözüm bulmuslarmiydi. Sorunun neymiş. Cvb yazarsan cok sevinirim

avcı_is

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,

2007 model 1.3 astra h easytronic araç aldım. 4-5 aydır kullanıyorum. Araçta şu sıkıntı var ve bu sürede 10-15 kere yapmıştır. Zaten pandemi nedeniyle çok da kullanamıyorum (kullansam belki daha fazla yapacak). Aracı kullanırken ışıklarda veya bir yerde durdum. Kalkacakken frenden ayağımı çektiğimde araç hareket etmeye çalışıp (biraz sarsıntı ile) aniden stop ediyor.

Ustaya götürdüm beynine baktı. Sorun göremedi ve beyindeki arızaları silip tekrar yapınca gel dedi. Şansa oradan çıktıktan sonra yine ışıklarda stop ettim kalkarken. Bu sefer beni yakıt sistemi ustasına gönderdi o da baktı bilgisayarla ama o da sorun bulamadı.

Birçok site araştırdım ama öne çıkan şeyler; fren hidroliğini (dot4) değiştir, şanzıman kalibrasyonu yaptır demişler. Bunları deneyeceğim ama aracı bakıma sokacağım muayene zamanı geldi. Gitmişken bu sorunu da çözdürmek istiyorum ama eğer yaşayan varsa bu durumu çözüm yolunu benimle paylaşabilir mi?

Herkese merhaba,

Aynı sorun yeğenime ait 2008 astra h 1.3 dizel araçta meydana geldi. Sorunun kaynağı şanzıman robot bölümünde çıktı. Ankara da bunu yapacak Usta yok dediler ve 5-6 Usta bu araca bakmayı bile istemediler ben ise yılmadım araya araya sora sora 10 ncu günde bu işin ustasını buldum. Şaşmaz da PARS Elektrik ve Elektronik servisinde Musa Usta. Araçtaki arızayı önce kendisi de test edip test cihazının da robot yağ basınç düşüklüğü tespit ettikten sonra şanzıman robot bölümünün tamiri ile arızayı giderdi 20 gündür kullanıyoruz o kalkışlardı kendi başına hareket eden zıplayan stop eden aracımız normal şekilde kalkıyor. Bu tür arızası olan astracılara tavsiye ederim...