astra h cdti 1800 devir sesi

Aykut_25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,
aracı alalı 3 ay oldu. Aldığım günden itibaren rahatsız olduğum bir durum var. 2011 model classic CDTİ Easytronic aracım var. A da ya da M de farketmiyor. Araç 1800 ve 2000 devir aralığında motor çok boğuk ses çıkartıyor. yani egzoz patlak gibi ya da havafiltresi yapmışız gibi :) 6. viteste 90 la giderken bu sesi çok duyuyordum. mecbur 5 e alıyorum. başım ağrıyor. bu sorunu 6. vites algılamayın. bu devirde olması yeterli. sizlerinde öylemi acaba ?

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir çok astra H bindim . Kendikimde dahil o ses tüm araçlarda mevcut.Motor o devirde toplayamıyor ve uğultu şeklinde ses oluşuyor.Öyle bir durumda hemen bir vites küçültüp, hızlanmakta fayda var.

Örnek 90 kmh 6. vites gidebilirsiniz ama hızlanmak istediğinizde vitesi 5e düşürüp ilerlemek motor sağlığı açısından daha uygun.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
6. Vites 90km yapmayın, şanzumanı çok çabuk yıpratırsınız. 90km 6.vites için değil!! Motor da yüke biner. Doğru devir doğru vites. Duyduğunuz ses zorlanan aktarma organıdır, doğaldır.

Easytronic kendi mi 6 yı seçiyor?

Aykut_25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6. Vites 90km yapmayın, şanzumanı çok çabuk yıpratırsınız. 90km 6.vites için değil!! Motor da yüke biner. Doğru devir doğru vites. Duyduğunuz ses zorlanan aktarma organıdır, doğaldır.

Easytronic kendi mi 6 yı seçiyor?

İyide kendisi 6 ya atiyor. Otomatik oldugundan dolayi :)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:59 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 18:58 ----------

Bir çok astra H bindim . Kendikimde dahil o ses tüm araçlarda mevcut.Motor o devirde toplayamıyor ve uğultu şeklinde ses oluşuyor.Öyle bir durumda hemen bir vites küçültüp, hızlanmakta fayda var.

Örnek 90 kmh 6. vites gidebilirsiniz ama hızlanmak istediğinizde vitesi 5e düşürüp ilerlemek motor sağlığı açısından daha uygun.

ben hiz sabitliyorum 90 da. Hep 6 da gidiyor. Dolayisiyla bu ses olusuyor. Bir cozumu varmidir acaba ?