Astra H 2011 manuel sedan 1.6 benzin yakıt tüketimi

Ahmt_87

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
2011 model astra h manuel aracımda benzin kullanıyorum.Aracımın yakıt tüketimi ortalama 7,5 olarak görünüyor.Bu değer normal mi?Fabrika verilerine göre baya fazla.Tamam fabrika verilerini zaten yakalayamaz ama ortalama 6.6 diyor fabrika hadi 6.8 olsun.Sakin kullanıyorum, genel de otobanı kullanıyorum şehir içi az..
Araç durarak rolantide çalışırken klima açıkken 1.1 -1.3lt gösteriyor klimayı kapattığımda 0.6-0.7 ye düşüyor.Bu da beni klima gazı ile ilgili probleme götürüyor ancak aracın soğutması da fena değil.
Tecrübesi olan arkadaşlar bu değer normal mi sizce?
Teşekkür ederim.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ahmet bey fabrika verilerinin üzerine 1 litre ekleyerek hesaplıyorum ben genelde. Sonuçta fabrikada yapılan testlerde kullanılan lastikten yol durumuna kadar bir sürü etken mükemmele yakın dizayn ediliyordur diye düşünüyorum. Ayrıca ülkemizde trafik durumunu da unutmamak lazım...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aracın çok iyi yakıyor genelde 8 dir şehir içi bu sorun teşkil etmiyor klimayı açınca aracın motoruna fazaldan yük biniyor klima kompresörü devreye girdiği için rölanti yakıtı 2 katını görür buda normaldir

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Bende az önce 501 km oldu şehiriçi kullanalı yaklaşık 10 gün de ver ortalama 7.6 hep şehiriçi trafikte kullandım.çok normal yani. ben çok sakinde kullanmadım doğrusu.