Astra h 1.6 yağ değişim km si

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Ben anlamadım.. Şuan ekranı olmayan arabalarda yağ değişince km yi kağıda yazıp Bu km değişecek denilmiyormu.. Bizim arabalar ekranı var diye mi daha yarı km de dolmadan değiştirmek gerekiyor. O arabaya da aynı Yagi koyuyor bende öyle.. Ben Pek anlamadim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Üstad yağı kullansanda kullanmasanda bir raf ömrü vardır 5 yıldır aldın koydu mesela kullanmadın 1000 km gittin ama 1 yıl oldu o yağın viskozitesi bitmiştir demektir kullanmasan da ömrü tükenir

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam ben 64 binde liky moly yağını koydum şuan bir yıla yakın oldu çok sürmedigim için 67bin km de şuan.. Yağı her yıl mi değiştirmek gerekir yoksa km göre mi yapmak lazım.. Yada yağın değişme zamanını nasıl anlarız araba ekranindan ziyade.

Benim size anlattığım konu zaten sizin sorduğunuz sorunun cevabı var, asıl olan şudur. Servislerde vs. km ve yıl verirler size derlerki şu km bu yıl tekrar ediyorum, uzun yol yapıyorsanız bu km ye örnek veriyorum 6 ay içinde ulaşabilirsiniz, benim gibi. Ama rutin çok km yapmıyorsanız bu zaten ortamala 15-20 bin km arasında da değişmenizi öneriyorlar. Bu sadece opelde değil tüm markalara da böyledir. Zaten yaş olarak aracınız belli kriterlerdeyse motorun ömrünü uzatmak ancak rutin bakımlarınızı aksatmamakla olur.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Aynen benim söylediğime geliyor videoda.. Yani türkiyede ki yollar falan bence hikaye. Şuan bir cilo düşünün ekranı yok gidip yağ değişiyor usta ona şimdiki km yi ve değiştirecek km yazıp kağıdı direksiyon kenarına asıyor. Yani arabanın çalışma prensibi aynı iken ve bizim arabalar daha teknolojik iken böyle daha 2 bin km yapıp değiştirmek bana da saçma geliyor.