Astra H 1.6 Easytronic Zıplama ve Stop Etme

gokeri06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1.6 easytronic çalıştırıp geri vitese takınca zor geçme sesi ve akabinde arabanın verdiği tepkiler videoda. Geri geri gitmeye zorlarsam stop ediyor. A1 konumunda gazı bırakınca el freni ile durdurdum.
Bu sorunu illaki yaşamış arkadaşlarımız vardır. Nokta atış çözüm için yardımlarınızı bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: chauffeur

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1.6 easytronic çalıştırıp geri vitese takınca zor geçme sesi ve akabinde arabanın verdiği tepkiler videoda. Geri geri gitmeye zorlarsam stop ediyor. A1 konumunda gazı bırakınca el freni ile durdurdum.
Bu sorunu illaki yaşamış arkadaşlarımız vardır. Nokta atış çözüm için yardımlarınızı bekliyorum.
Özellikle easytronic araçların şanzıman bakımlarını aksatmamak gerekiyor.. Size tavsiyem önce bir şanzıman yağı değişimi yaptırmanız ve ardından da easytronic şanzıman kalibrasyonu yaptırmanız olur.. Eğer daha da büyük bir sıkıntı yoksa sorununuzu büyük ihtimalle çözecektir, geçmiş olsun...

• Beğen
Tepkiler: gokeri06

gokeri06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Özellikle easytronic araçların şanzıman bakımlarını aksatmamak gerekiyor.. Size tavsiyem önce bir şanzıman yağı değişimi yaptırmanız ve ardından da easytronic şanzıman kalibrasyonu yaptırmanız olur.. Eğer daha da büyük bir sıkıntı yoksa sorununuzu büyük ihtimalle çözecektir, geçmiş olsun...
araba 73.000 km de bir bayan tarafından tek el kullanılmış araba. bugün lastiklerini değiştitrdim. 2011 tarihli kışlık lastik vardı üzerinde. usta ile görüşmedim daha ancak genel kanı debriyaj baskı-bilye- şanzıman yağları ve kalibrasyon olarak görünüyor.

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

chauffeur

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Merhaba . Astra h 1.6 benzinli aracımda da aynı sorun oluştu.
Baskı balata değiştirdim, robotta bir-iki parça tamir edildi ama 1 ay sonra ara ara yine bu sorunu yapıyor. Siz sorunu çözdünüz mü? Lütfen yardım...

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
ilk önce robot sistemin yağını değiştirin. stop etmeler titremeler önemli ölçüde azalacaktır. ama eğer balata bitmeye yakınsa yağ da değiştirseniz araç hızlanmaz titrer çok yakar. stop etme olayı robot yağının değişmesiyle kesilmesi lazım. geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: chauffeur ve Murat