Astra h 1.3 ctdi su boruları taş gibi

mehmet351

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
merhaba, su boruları çok şiş, genleşme kabı akıcı siyah renk , beyaz duman atma yok ve yedek su kabı kapağı değiştiğinden beri su kaybı yok.
birkaç usta conta diyor. Genleşme kabına kopresör veriyor. Yardımlaınız içinşimdiden çok teşekkür.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Mehmet bey aracınız fan açtığı andan itibaren boruların sert olması gayet normaldir. Şişlikten kastınız tam olarak nedir anlayamadım. Suyun-antifirizin rengini takip edin. Yağ karışmadığı sürece ve suda eksilme yoksa bence problem yok demektir.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
merhaba, su boruları çok şiş, genleşme kabı akıcı siyah renk , beyaz duman atma yok ve yedek su kabı kapağı değiştiğinden beri su kaybı yok.
birkaç usta conta diyor. Genleşme kabına kopresör veriyor. Yardımlaınız içinşimdiden çok teşekkür.

Kırmızıyla işaretledim yeri anlayamadım açıklar mısınız? Yada Foto var mı?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Üstad opel araçların hepsi o borular kütük gibi olur nu normaldir sorun yok

mehmet351

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mehmet bey aracınız fan açtığı andan itibaren boruların sert olması gayet normaldir. Şişlikten kastınız tam olarak nedir anlayamadım. Suyun-antifirizin rengini takip edin. Yağ karışmadığı sürece ve suda eksilme yoksa bence problem yok demektir.
fan 97 de açıyor 5 dakikalık bir sürüşten sonra borular baya sertleşiyor. Suyu komle boşaltım su baya pembe ancak araç soğukken genleşme kabını kontrol ettiğimde su parmağımı kara yapacak kadar siyah.

mehmet351

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

mehmet351

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ustaya akşam bıraktığım aracımı sabah usta soğukken eco tec yazan siyah plastiği kaldırıp 4 tane soket çıkardı, öncesinde su kabını full doldurmuştu, kontağı çevirmemi söyledi ve kontağı çevirmemle haliyle araç çalımadı ve genleşme kabı su attı. Soketleri takarak denedi araç çalıştı ve suyu yine dışarı attı. Egr valfi falan dedi ve sonra aracın conta yakmış dedi. 750 işçilik diğer masraflar kapak açılınca belli olur dedi 60 yaşlarında 50 yılı sanayide geçen usta.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
ustaya akşam bıraktığım aracımı sabah usta soğukken eco tec yazan siyah plastiği kaldırıp 4 tane soket çıkardı, öncesinde su kabını full doldurmuştu, kontağı çevirmemi söyledi ve kontağı çevirmemle haliyle araç çalımadı ve genleşme kabı su attı. Soketleri takarak denedi araç çalıştı ve suyu yine dışarı attı. Egr valfi falan dedi ve sonra aracın conta yakmış dedi. 750 işçilik diğer masraflar kapak açılınca belli olur dedi 60 yaşlarında 50 yılı sanayide geçen usta.
Motor soğukmuydu bu işlemi yaparken soğuk araf soğuk iken ac yedek su deposunu birisi gaz verip bıraksın depoya bak köpürme yapıyor mu gaz verdikçe

mehmet351

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1604214203294-681919845c9d79d549cc89f43.jpg