Astra g yağ eksiltme sorunu

Harun.06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
S.aleykum arkadaşlar.2004 Astra g aldım.uzun yolda yaklaşık 1000km yaptım.2 litre yağ eksiltti.motorda üfleme yağ atma yok.sizinti yok.subap lastiklerinden olduğu söyleniyor.yardimci olacak ustalar.bilgilerinize..

izzetcanguner

Kayıtlı Kullanıcı
51-Niğde
Siteyi ziyaret et
S.aleykum arkadaşlar.2004 Astra g aldım.uzun yolda yaklaşık 1000km yaptım.2 litre yağ eksiltti.motorda üfleme yağ atma yok.sizinti yok.subap lastiklerinden olduğu söyleniyor.yardimci olacak ustalar.bilgilerinize..
Hocam aynı sorun bende de var keçe yaptırdım conta değiştirdim sarı kapağı değiştirdim hala aynı. :(
Güzel bir usta olsa götüreceğim ama herkes para koparmanın peşinde. Keçeye kapağa contaya para harcadım fakat hala eksiltiyor. :(

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
o kadar yağ eksiltiyorsa bence yağ ya yanıyordur ya da motor üst kapağının diyaframı yırtılmıştır.

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Bence arabayı rölantide çalışır bırak, bir arkadaşın gaza bassın bassın çeksin üst devirlerde hafif hafif beyaz duman var mı bak. onda bişey göremezsen eğer, boğaz kelebeğini sök, emme manifoldunun içerisine bak, yağ göleti olmuşsa üst kapağı değiştir sorun biter. Büyük ihtimalle budur. Bu yüzden motor yaptıran çok kişi var.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.