Astra G Klima Sorunu

AstraGPassau

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.otoariyorum.com
mantikli

Evet haklisin en iyisi yine burda Almanyada degistirmek olucak . Burda parcalar ucuz ve yenisi ebayde filan olsun kolay bulunuyor . Örnegin kondensatör (yani türkcesi senden yeni ögrendim kondenser) burda Sifir pakedinde 80 EUR Örnegin ; ebayde buldum http://cgi.ebay.de/Kondensator-Klim...ryZ61864QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Fakat bu Almanlarda iscilik pahali , Adamlar degistirmesi gaz basmasina sadece 150 eur isterler . Yani burda ürünler uygun ve ucuz fakat isciliik pahali , Türkiyede de ürünler yok yada pahali oluyor fakat iscilik uygun .
Neyse bakicaz artik bir caresine.

oturduğunuz yerde yaptırın ... yenisi ile mi değişeceksiniz yoksa yama felanmı düşünmüyorsunu sanmıyorum yama olacağını ama varsa bile yaptırmayın yenisi alın ayrıca kondanser(klima peteği) radyatörler görevleri aynıdır...saygılar...

Son düzenleme:

semihx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecen sene , bende de klima arizasi vardi, arac gene alman üretimi baska bi marka idi.

servise gittim klima kopresörü arizali dedi, bende cikmasini buldum ve taktirdim, fakat sorun devam etti, hic sogutma yoktu aracta, biton masraf ettik ama sonuc degismedi, bende türkiede yaptiririim dige ciktim yolla, sanayide tanidigin dukkanina girdim , dükkandaki elektirikici bakti, 1 saat sonuda arizayi bulddu. klimaotomak kontrol ünitesinde sorun vardedi. elektronikciye götürdü 20 dk sonra geldi takti. klima canavar gibi calisti. maliyeti ise 30 euroyu geccmedi. oysa almanyada sadece iscilik icin 300 euro + 200 euro klimakompressor vermeme ragmen yapamamislardi.

benim tavsiyem, yolaa cikmadan sadece gaz ekklet klimaya, parcayida bagaja koy, türkiyede taktir.

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar,
Foruma Almanydan katiliyorum . 99 Model Astra G edition 100 sahibiyim . Fakat gecen yazdan beri klima ilgili sorunlarim var. Basina gelen yada tecrübe sahibi arkadaslardan fikir istiycektim . Sorunum su sekilde basladi ,
Gecensene Türkiye ye izine gelmeden önce arabami tamirciye götürüp komple sekilde test ettirdim klimadan , frenlere tutun hersey ok cikti.

Testten 1 ay sonra klimanin sanki eskiye göre daha az soguttugunu hissettim ve tekrar araba tamircisine gittim, adamlar bi makina bagladilar ve klimanin dolulugun ölctüler biraz da olsa ölcüsü düsmüs ama sorun yok dediler . Neyse dedim bende herhalde havalar 40 dereceye yakin ya ondan bana öyle gelmistir. Sonra Türkiyeye izine yola ciktik karadan , 1 ay kadar Türkiyede kaldim ve tam Türkiye izninden dönüs günü klima soguk hava üflemesi tamamen kesildi 44 derece Edirne kesan sinirinda pistik :) Neyse yunanistana varir varmaz ilk Opel bayisine girdim adam dedi yapabilecegimiz en hizli islem gazi bosalmis onu doldurabiliriz . Neyse doldurttum ve klima gercekten buz gibi sogutmaya basladi bastim gaza geldik Almanyaya .

Ve ozamandan bu yana yani gecen yazdan bu yaza kadar hic klimayi ellemedim yani arada tabi ki calistirdim ama havalar kis havalari oldugu icin soguk mu üflüyor sicak mi anlasilmiyordui . Gel geleim simdi yine yaz zamani geldi ve havalar 25 dereceleri buldu bugün klimayi calistirdi birde ne göreyim yine tamamen bos soguk hic üflemiyor klima ölmüs sanki . Herhalde yine gazi bosaldi . Size acaba bi yerde delik mi var yoksa kompressor filan baska bir sorun olabilir mi ? Bu arada filtre filan temiz devamli degistiriyorum araba bakimli.

Biyerlerde kaçak vardır.

AstraGPassau

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.otoariyorum.com
bakicam artik

gecen sene , bende de klima arizasi vardi, arac gene alman üretimi baska bi marka idi.

servise gittim klima kopresörü arizali dedi, bende cikmasini buldum ve taktirdim, fakat sorun devam etti, hic sogutma yoktu aracta, biton masraf ettik ama sonuc degismedi, bende türkiede yaptiririim dige ciktim yolla, sanayide tanidigin dukkanina girdim , dükkandaki elektirikici bakti, 1 saat sonuda arizayi bulddu. klimaotomak kontrol ünitesinde sorun vardedi. elektronikciye götürdü 20 dk sonra geldi takti. klima canavar gibi calisti. maliyeti ise 30 euroyu geccmedi. oysa almanyada sadece iscilik icin 300 euro + 200 euro klimakompressor vermeme ragmen yapamamislardi.

benim tavsiyem, yolaa cikmadan sadece gaz ekklet klimaya, parcayida bagaja koy, türkiyede taktir.

Valla bakicam artik burda evin arkasinda bir werkstatt var adama diycem bu parcayi (kondensatör) bana max 80 eur ya takip gazi bastin bastin yoksa parcayi alip dedigin gibi Tr ye götürücem .