Astra G Gaz pedalı sensörü2

kadirbostanci

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba. Aracım Astra G 2004 1.6 (z16xe). Sorunum şöyle: Yolda giderken arıza lambası yanıyor ve araç gaz yemiyor daha doğrusu gaz pedalına ne kadar basarsam basayım araç yavaş bir şekilde hızlanıyor. Arabayı stop edip tekrar çalıştırdığımda normale dönüyor. Aracı cihaza bağlayınca P1122 gaz pedalı sensörü2 (fonksiyon kesintisi) ve P1550 Gaz kelebeği ayar motoru (Sistem veya elemanlar not devresinde) hataları çıkıyor. Daha önce bu tarz bir sorunla karşılaşan var mı? Olası sebepler neler olabilir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

ireMira

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu sorun bende oldu 2 gün önce uzun uzun yazdım az önce kendi sorunum altına.
Dilerseniz göz atın kısaca şöyle diyim benim beyinden ğaz kelebeğine giren fişin tırnağı kırılmış ( muhtemelen takarken kırdılar ) bu yüzden tam oturmadığı için sensör arızası hataları verdi ve dediğim gibi aynı sorunu yaşadım bi kontrol edin derim Hâlen sorun varsa

kadirbostanci

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Bu sorun bende oldu 2 gün önce uzun uzun yazdım az önce kendi sorunum altına.
Dilerseniz göz atın kısaca şöyle diyim benim beyinden ğaz kelebeğine giren fişin tırnağı kırılmış ( muhtemelen takarken kırdılar ) bu yüzden tam oturmadığı için sensör arızası hataları verdi ve dediğim gibi aynı sorunu yaşadım bi kontrol edin derim Hâlen sorun varsa
Teşekkür ederim. Bunu yazalı uzun bir zaman oldu. Bu süre içinde sorunu hallettim. Sorun beyindenmiş. Beyin değişti.

• Beğen
Tepkiler: ireMira