astra G bir far temizleme de benden :)

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun süredir içleri tozlanmış farlarımı temizlemek istiyordum. ancak vakit bulup temizledim. cam kısmında da çizikler mevcut ama farı kötü gösterecek kadar ilerlemediler. farlarımın sadece içini temizlemek için söküp oto yıkama deterjanı ile yıkadım. 6 senedir birikmiş toz farın görüntüsünü kötüleştiriyordu.
işlem hiç zahmetli bir iş değil. tamponların çamurluk kısmına uzanan kenarlarından iki vida söküyoruz. iki vida da kaputu açınca hemen ortada zaten. birde benim araçta plakalıkta vidalanmıştı. forumda sökenler o vidadan bahsetmemişlerdi. plakayı çıkatrıp iki vida da ordan söktükten sonra tampon farları çıkartacak kadar yukarıdan kolayca esniyor. komple tamponu sökmeye gerek yok. hafif esnetince farlar kolayca çıkıyor. sökebileckmiyim diye düşünürken sökme kısmında foto çekmeyi unutmuşum. temzlik sırası ve sonrasında çekebildiğim fotolar buyrun...
1 (1).jpg

farın ilk hali. fotoda çok net değil ama mat hali belli oluyor. diğer fotoları görünce farkı dahada iyi anlaşılıyor
1 (2).jpg
1 (3).jpg

farların sökülmüş hali. tompon tamamen çıkmadan farlar kolayca dışarı alınabiliyor.1 (4).jpg
1 (5).jpg

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
farlar temizlenip takıldıktan sonra tozdan oluşan matlık büyük ölçüde gitti.
1 (6).jpg
1 (7).jpg
1 (8).jpg
1 (9).jpg
1 (10).jpg

bulunduğum bölgede plastx denilnen far temizleme malzemesini bulamadığımdan sacede iç kısmını temizledim.cam çokta kötü durumda olmadığından plastx işine birdahaki yaza girerim artık.