Astra F elektrik donanımı

arizali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ledleri nereye döşeyeceksin?

slm

ilk baştan düşündüğüm sırayla

1. arka koltuklara aydınlatma için el tutacakların oralara
2. ayak pedallarına aydınlatma
3. kapılar açılınca, kapının en uç tarafına doğru arkadan gelen araçları uyarmak için
(şimdiki arabalarda bu lamba hep var zaten)

4. ön panjura vs... diye gidiyor düşüncelerim.

Düşüncelerimi bir gerçekleştirmeye başlayabilseydim İNŞAALLAH arkası gelecek.
(bir pazarımız var tatil ancak o zaman)

saygılar.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön pancur fikrinden vazgeçmeni öneririm :rolleyes:

tampon alt taraflarına gündüz farı düşün ama pancura şerit led koyma arabana yazık

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar

bende aranıza yeni katıldım aracım 98 astra f arabamın elektrik tesisatını öğrenmeye çalışıyorum.
Elektrik şemalarını buldum indirdim, inceledim çözmeye çalıştım. biraz sağa sola kapıya tavana vs. led döşeyeyim diyorum.
ama arabanın sol tarafındaki sigorta kutusunun bayaa bi aşağısında iki tane büyükce fişli soket var (X4 ve X6 soketleri).

işte sıkıntım bu soketleri söküp takarsam acaba ECU 'ya zarar verir miyim veya güvenlik kodu kilitlemesi gibi sorun çıkarır mı diye elimi süremiyorum öylece bakıp duruyorum.
bu konuda bilgisi olan tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

dünyayı sök arabadan asla ecu ya zarar vermez
led lere gelince km saatinide yol bilgisayarınıda beyaz ışığa çevireceksen onların ampuleri var direk takıyorsun kısa bi işlemden sonra bnm arabanın havalandırma paneli km kadranı ve yok bilgisayarı komple beyaz led ampuller kullandım yani çıkanın yerine taktım şeritle vs uğraşmadan tesisat çekmeden

arizali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
led lere gelince km saatinide yol bilgisayarınıda beyaz ışığa çevireceksen onların ampuleri var direk takıyorsun kısa bi işlemden sonra bnm arabanın havalandırma paneli km kadranı ve yok bilgisayarı komple beyaz led ampuller kullandım yani çıkanın yerine taktım şeritle vs uğraşmadan tesisat çekmeden

merhaba

kadranları düşünmemiştim ama güzel fikir neden olmasın hemen listeme ekleyeceğim.

teşekkürler.

saygılar.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi o tip ampuller piyasada var mı kimden buluruz?

arizali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhabalar

bu arada benim arabada yol bilgisayarı yok nedense? (98 astra gl).
kendim analog veya vu metre şeklinde anlık yakıt tüketim ekranı takayım diyorum. ama ECU nerede ve nasıl sökerim bilmiyorum.
olmazsa son çare enjektörlere giden kablolardan bir çalışma yapmayı düşünüyorum.
acaba bu ECU motor kısmın damı yoksa sigorta kutusu ile kadran arkasında bir yerde mi?

bilen gören varsa yardımcı olabilir misiniz?

iyi geceler.

saygılar.

arizali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm Cengiz abi, Hakan abi sanırım şuanda aktifsiniz

benim arabada yol bilgisayarı yok nedense? (98 astra gl).
kendim analog veya vu metre şeklinde anlık yakıt tüketim ekranı takayım diyorum. ama ECU nerede ve nasıl sökerim bilmiyorum.
olmazsa son çare enjektörlere giden kablolardan bir çalışma yapmayı düşünüyorum.
acaba bu ECU motor kısmın damı yoksa sigorta kutusu ile kadran arkasında bir yerde mi?

bilginiz var mı acaba?

saygılar.

Son düzenleme:

arizali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm
benim arabada yol bilgisayarı yok nedense? (98 astra gl).

bilginiz var mı acaba?

saygılar.

merhaba arkadaşlar bana cevap verecek kimse kalmadı her halde.

bu ECU arabanın neresindeki, sağı-solu dağıtmadan direk bulmaya çalışayım dedimdi.
neyse pazar günü bulacam İNŞAALLAH.
teşekkürler.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ecu nerde bilmiyorum ama, gsi lar harici astra f lerde yol bilgisayarı yok. sadece dandik bilgi ekranı var.

bu konuda sana en iyi barıs_koc nickli üye yardımcı olur,
astra f'e cruise kontrol taktırdı, müthiş bi ustası var, onunla irtibata geç derim.

cruise kontrol aratırsan ilgili konuları bulabilirsin. sen ona sorarsın o ustasına sorar. bildiğim kadarıyla yol bilgisayarı projeleri de vardı.