Astra 1.6 j tiriger sorunu

Emre1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar , aracım 1.6 j dizel 2015 model 68000 km de. Maalisef araçta ilk çalıştırmada ziincir sesi geliyor.fakat emsali araçlarda daha az geliyor kimisinde de gelmiyor. Benim aracın garantisi bitti, bu zinciri garantiden değiştirebilir myz, bu km de böyle bişey yapmaması lazzım

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bugune kadar yetkili servis bakımlı idiyse belki hallederler ama pek sanmıyorum.
Aracınız son yağ bakımına ne zaman girdi?

Emre1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En son yetkili servise 55 bn bakıma grdi sonrada özel servse grdi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bu kadar erken zincir sesi yapmaması lazım. Merak ettim sesi bize video atabilirmisiniz acaba.

Emre1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Peki hocam ses sürekli varmı yoksa ısınınca geçiyor mu ? Şikayetiniz sadece ses mi ?

Emre1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki hocam ses sürekli varmı yoksa ısınınca geçiyor mu ? Şikayetiniz sadece ses mi ?
İlk marşa basınca 3 sanyeye yakın sürüyor sonra geçiyor şükür rölantide seyir halinde yapmıyor fakat ilk çalıştrmada da hoş bir ses çıkmıyor hocam

erhulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam; aslında duyduğunuz ses düşündüğünüz zincir vuruntu sesi değil, benim aracım 30.000 de bende de var, hatta 12.000 km aldığımda da yapıyordu. Nedeni ise katalitik konvertör dolduğunda daha çok yapıyor, Aracınızı kısa mesafeler de mi? kullanıyorsunuz, o zaman daha sık aralıklarla olur. Araya uzun mesafe ve devirli kullanım girince ses kesilir, bir de kontağı açınca ışıkların sönmesini bekleyin, sonuçta mazotu hazırlamak için ısıtma bujisi var, görevini yapması lazım..Yada video da olduğu gibi kendisi temizlemesi lazım, o zaman da uyarı çıkınca bir süre devirli kullanmak gerekiyor..

Emre1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam; aslında duyduğunuz ses düşündüğünüz zincir vuruntu sesi değil, benim aracım 30.000 de bende de var, hatta 12.000 km aldığımda da yapıyordu. Nedeni ise katalitik konvertör dolduğunda daha çok yapıyor, Aracınızı kısa mesafeler de mi? kullanıyorsunuz, o zaman daha sık aralıklarla olur. Araya uzun mesafe ve devirli kullanım girince ses kesilir, bir de kontağı açınca ışıkların sönmesini bekleyin, sonuçta mazotu hazırlamak için ısıtma bujisi var, görevini yapması lazım..Yada video da olduğu gibi kendisi temizlemesi lazım, o zaman da uyarı çıkınca bir süre devirli kullanmak gerekiyor..
Slm hocam,Aslında çok ta kısa mesafe kullanmıyorum; 4 servise gösterdim hepsi de zincir deyince bişey diyemedim.çalışma kuralına uyuyorum ışıklar sönünce vs hepsini uyguluyorum fakat ilk çalıştrmada yapıyor. Sizin araç 1.6 j dizel mi
Şikayetleri aynı mı yani ses benziyor mu

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar , aracım 1.6 j dizel 2015 model 68000 km de. Maalisef araçta ilk çalıştırmada ziincir sesi geliyor.fakat emsali araçlarda daha az geliyor kimisinde de gelmiyor. Benim aracın garantisi bitti, bu zinciri garantiden değiştirebilir myz, bu km de böyle bişey yapmaması lazzım
Biraz araştırdım.

B16DTH ünitelerinde zincir ve yağ pompası sesinden muzdarip olan çok ve kronik deniliyor. Çözüm olarak engine flush+ mobil1 esp 0w40 uygulayanlar ve sorunu bir nebze olsun giderenler var. Bilginize.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi