Astra 1.4t Turbo Sorunu

MusaÇ.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, ben heni kullanıcıyım. 2011 model astra 1.4T aldım ve ilk uzun yolda servise götürün uyarısı almaya başladım. Araç yüksek hızlara çıkmakta zorlandı. Turbonun devreye girmediğinden şüphelendim. Bir moladan sonra hoz düzeldi, çok keyifli bir performansa gelmişti araç ki yine aynı uyarı çıktı ve performans düştü.
Forumda tüp ile ilgili sorunları okudum. 1 gün benzinde bindim ve uyarı almadım.
Sanırım sorun tüpte. Lovato tüp takılı. İstanbul, Ankara ve İzmir şehirleri arasında sürekli gir gel yaptığım bir işim var. Bana burakardan iyi bir tüp ustası ve bir de bakımlar için opel ustası önerebilir misiniz? Teşekkürler.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aramıza hoşgeldiniz Musa bey..Aracı tüplü olan arkadaşlar yardımcı olacaklardır..

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, ben heni kullanıcıyım. 2011 model astra 1.4T aldım ve ilk uzun yolda servise götürün uyarısı almaya başladım. Araç yüksek hızlara çıkmakta zorlandı. Turbonun devreye girmediğinden şüphelendim. Bir moladan sonra hoz düzeldi, çok keyifli bir performansa gelmişti araç ki yine aynı uyarı çıktı ve performans düştü.
Forumda tüp ile ilgili sorunları okudum. 1 gün benzinde bindim ve uyarı almadım.
Sanırım sorun tüpte. Lovato tüp takılı. İstanbul, Ankara ve İzmir şehirleri arasında sürekli gir gel yaptığım bir işim var. Bana burakardan iyi bir tüp ustası ve bir de bakımlar için opel ustası önerebilir misiniz? Teşekkürler.
lpgayari.com ekibiyle görüşün derim [emoji106]

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Zafer715

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Öncelikle benzinde sorun yoksa bu güzel haber.

1- LPG montajı baştan aşağı kontrol edilecek. Özellikle nozul çapı ve enjektör konumu...

2- LPG ayarı yapılacak. Bildiğimiz rolantideki ayar değil. Yol üzerinde 1-2 saat sürecek bir yol ayarı.

• Beğen
Tepkiler: Hasip

MusaÇ.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1- LPG montajı baştan aşağı kontrol edilecek. Özellikle nozul çapı ve enjektör konumu...

2- LPG ayarı yapılacak. Bildiğimiz rolantideki ayar değil. Yol üzerinde 1-2 saat sürecek bir yol ayarı.

Teşekkürler, yola çıkmadan önce basit lpg ayarı yaptırmıştım ama işe yaramadı demek ki. Yeniden deneyeceğim.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler, yola çıkmadan önce basit lpg ayarı yaptırmıştım ama işe yaramadı demek ki. Yeniden deneyeceğim.
Bilindik lpg ayarı 100 kere de yapılsa ise yaramayabilir. Siz lpgayari.com ekibiyle bi görüşün, daha net bilgiler vereceklerdir

AstraGTwinport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olay ayarla alakalı, lpg karışım ayarı yanlış ise turbo egzos gazından yeterince tahrik alamıyor ve basınç düşüklüğü uyarısı verip korumaya alıyor. İstanbul için Candan mühendislik, Ankara için ise Lpgayari.com ekibinden Akif Tezel beyle görüşün, sorununuzu çözecektir.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Olay ayarla alakalı, lpg karışım ayarı yanlış ise turbo egzos gazından yeterince tahrik alamıyor ve basınç düşüklüğü uyarısı verip korumaya alıyor. İstanbul için Candan mühendislik, Ankara için ise Lpgayari.com ekibinden Akif Tezel beyle görüşün, sorununuzu çözecektir.
Candan Mühendislik kendi montajı olmayan araçlara bak(A)madigini söylüyor.

Lpgayari.com ekibinin ankara, İzmir, Antalya ve unuttuğum bi ilde daha yerleri var. [emoji106]

ebuz44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam profil mesajı attım dönüş yaparsanız sevinirim.