Astra 1.4 turbo Afl far

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. 1.4t cosmo astra alarak aranıza katıldım. Araçta afl var mevcut fakat nasıl açacağıma dair bir bilgi bulamadım. Selektör kolunu iki kere kendimden uzağa itince otomatik far işareti çıkıyor ama afl nin normalde uzun, araç varken kisa yanması gerekiyor diye biliyorum. Otomatik farda sürekli kısa yanıyor sanki. Yoksa bu yaptığım başka bir ayar mı. Bilgilendirirseniz sevinirim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
yol aydınlık değilse uzunları acar yolda aydınlatma var sa açmaz diye biliyorum yanlış biliyorsam yazarlar

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanında A harfi olan yeşil far amblemi çıktıysa, otomatik farları açmışınız. Siz koltuğunuza yaslanın, AFL+ farlarınızın tadını çıkarın. O kalan her şeyi kendisi yapar. Şehir içinde aydınlatmanın olduğu yerlerde uzunları açmaz kolay kolay. Zaten camdaki kamera önde ya da karşıdan gelen bir araç algıladığı anda kısalara geçer. Uzun yolda trafik levhasının reflektörü bile fazla yansısa, gözünüzü almaması için hemen kısalara geçer. Artı olarak aktif mercekler viraj içini mükemmel bir şekilde aydınlatıyor. Gece uzun yola gitmek isteyeceksiniz, bir kere tecrübe ettikten sonra. Şunu da ekleyeyim, kısa far da uzun far da xenon ampulden, merceğin içinden aydınlatıyor. Zaten bu yüzden adı bixenon. Kenardaki halojen lambalar köşe dönüş lambaları. Onların kısa ya da uzun farla ilgisi yok.
Afl nin alametifarikası otomatik uzun kısa değil bu arada. Bunu uzun yolda tecrübe edersiniz. Hızınıza göre 9 farklı aydınlatma modu var ve kendisi bunu otomatik yapıyor. Mesela 110 üzerine çıkınca daha uzağı aydınlatıyor. 40 km altında yaya alanlarını daha fazla aydınlatıyor. Böyle böyle modları var ve hepsini sistem yapıyor.
Aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız, güzel günlerde kullanın. Ben sırf bu farları için cosmo astra almıştım...

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: omeroz

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hocam camdaki kamera nerde acaba. Uzun yolda o dediğiniz A harfi olan far amblemi çıktı ama hiç uzunlari yakmadı. Sanırım en küçük ışık alsa bile kısaları yakıyor ya da kamera kirli veya bozuk olabilir mi acaba

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam camdaki kamera nerde acaba. Uzun yolda o dediğiniz A harfi olan far amblemi çıktı ama hiç uzunlari yakmadı. Sanırım en küçük ışık alsa bile kısaları yakıyor ya da kamera kirli veya bozuk olabilir mi acaba

Far anahtarının auto konumunda olması lazım. Bi kere autoya getirin, sonra hiç dokınmayın ona. Dikiz aynasının hemen altında kamera. Dışarıdan bakarsanız kolaylıkla görürsünüz. Onun önüne denk gelen yerde cama birşey yapıştırmayın. Vantuz, telefon tutucu gibi. Sistemle ilgili bilgi kitapçıktan:
7a4f4e705e0e52d17909c179a3408219.plist
4e5e5aa1b35f44139eddb752803e8533.png
a1e2ca288a6656f1ac325535f200fda6.plist

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Far anahtarının auto konumunda olması lazım. Bi kere autoya getirin, sonra hiç dokınmayın ona. Dikiz aynasının hemen altında kamera. Dışarıdan bakarsanız kolaylıkla görürsünüz. Onun önüne denk gelen yerde cama birşey yapıştırmayın. Vantuz, telefon tutucu gibi. Sistemle ilgili bilgi kitapçıktan:
7a4f4e705e0e52d17909c179a3408219.plist
4e5e5aa1b35f44139eddb752803e8533.png
a1e2ca288a6656f1ac325535f200fda6.plist

Çok teşekkür ederim hocam kontrol edeceğim.

• Beğen
Tepkiler: goktasoktay

GroupPolicy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Manuel olarak devreden çıkarınca orta ekranda uyarı vermesi gerekiyor mu? Açmak için ik defa ileri ittiriyoruz, aynı şekilde kapatmak için aynı işlem işe yaramıyor bu normal mi?