Astra 1.4 T ortalama yakıt tüketimi yardımm

muceta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, Astra 1.4 T otomatik araç kullanıyorum. Şehir içinde ortalama hızı 50 km gösterirken ort. yakıt tüketimini 7.5 lt olarak gösteriyor. Ortalama hız şu an 35.5 km gösterirken ise ort. yakıt tüketimi 8.5 tl gösteriyor. Bu değerler normal mi acaba? Aynı aracı kullanan bilgi sahibi arkadaşlar bilgilendirir misiniz?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba, Astra 1.4 T otomatik araç kullanıyorum. Şehir içinde ortalama hızı 50 km gösterirken ort. yakıt tüketimini 7.5 lt olarak gösteriyor. Ortalama hız şu an 35.5 km gösterirken ise ort. yakıt tüketimi 8.5 tl gösteriyor. Bu değerler normal mi acaba? Aynı aracı kullanan bilgi sahibi arkadaşlar bilgilendirir misiniz?
Normal yakıt hatta 9 9.5 a kadar aşırı trafikte yakabilir sizin değerler çok iyi

• Beğen
Tepkiler: muceta

muceta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normal yakıt hatta 9 9.5 a kadar aşırı trafikte yakabilir sizin değerler çok iyi
teşekkür ederim kaan hocam yardımınız için yalnız gittikçe yükseliyor şehir içinde ama hiç düşmüyor galiba şehir içinde yükselmesi normal o zaman

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim kaan hocam yardımınız için yalnız gittikçe yükseliyor şehir içinde ama hiç düşmüyor galiba şehir içinde yükselmesi normal o zaman
Şehir içi normaldir yakar çok artarsa sorun var demektir

muceta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şehir içi normaldir yakar çok artarsa sorun var demektir
yani uzun yolda karışık olarak 6.5 değerlerini görmüştüm ama şehir içinde gittikçe yükselerek şu an 8,5 gördü daha da yükselir sanırm

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
yani uzun yolda karışık olarak 6.5 değerlerini görmüştüm ama şehir içinde gittikçe yükselerek şu an 8,5 gördü daha da yükselir sanırm
Şehir dışı 5.5 7 civarı basmazsanız 90 100 hız sabitleme en az yakar ben bunu 4.5 ort. Kadar düşürdüm 1 kere hız sabitleme ile tabi artar trafiğe yol durumuna göre bu kışın yine ort tüketim yaza göre 1 litre artıyor

muceta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şehir dışı 5.5 7 civarı basmazsanız 90 100 hız sabitleme en az yakar ben bunu 4.5 ort. Kadar düşürdüm 1 kere hız sabitleme ile tabi artar trafiğe yol durumuna göre bu kışın yine ort tüketim yaza göre 1 litre artıyor
ben çok basmıyorum 110 ile 120 gidiyorum anlık tüketim oldukça düşüyor ama ortalama tüketim anca 6,5 gibi gördüm

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba, benimde 1,4 T 2020 Benzinli. Aracımı temmuzda aldım, yaklaşık 7000km yol yaptım. Bunun içinde Antalyaya gidiş geliş falanda var, Açıkcası performasına göre hak ediyor bende 7,5-8,5tl arasında altına hiç düşmedim ilk 2 ay 9 lt arasındaydı. Birde kullandığnızı yakıtın etkisi olduğunu düşünüyorum,
https://www.opelim.net/threads/en-iyi-akaryakit-nereden-alinir-benzin-motorin-lpg.141070/ bu konuyu incelerseniz sürekli paylaşım yapıyoruz, Anlam veremediğim bir konu, OPET'ten alıyorum daha az performansla daha çok harcıyor gibi geliyor. Shell alıyorum artık sürekli de ordan almaya gayret ediyorum. Arada 20-30km fark ediyor

• Beğen
Tepkiler: muceta