Arka koltukları sökme

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARkadaşlar Astra H Hb Aracın arka koltuklarının oturma kısmını yerinden nasıl çıkartabilirim acaba onceden megane kullanıyodum onda arkadan one doğru çıkıyodu ordanda tırnaktan kurtarınca cıkıyodu diye hatırlıyorum ama astrada onden cektım arkadan cektım gelmedı fazlada zorlamak istemedim.Yardımlarınızı bekliyorum..

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Koltuğun sağ ve sol ön kısmında tutamak var,onu yerel paralel şekilde çekiyorsun,koltuğun ön kısmı gevşedikten sonra koltuğu arkaya doğru itiyorsun,ben kılıf takarken böyle çıkarmıştım.

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkur ederim hocam sağ ve sol koltukların altında ufak halka gibi plastik parcalar var onları kastediyosunuz sanırım.deniyeceğim
Teşekkur ederim.Saygılarımla

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet onlar olması lazım.Kolay gelsin.

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam ben o tırnaklardan tutup çektim ama hiç yerinden bile oynamadı.parmağım acıdı artık bıraktım :))

iyaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H koltuk sökümü

İyi günler,
2012 astra hatchback aracımın arka koltuklarını sökmek için internette aratmama rağmen düzgün bir şey bulamadım. Bende kendim sökmeye karar verdim.
Öncelikle kotukların iç alt kısmında her iki tarafta olan plastik halkaları çekip ön bağlantıları açıyorsunuz. Oturma yerinin çok az da olsa hareket ettiğini göreceksiniz. Koltuğun once bir tarafını ön ve arka tarafından birkaç cm kaldırıp arkaya doğru itip kaldırsanız çıkar. Bunu diğer taraf içinde uygularsanız komple alt oturağı çıkarmış olursunuz.
Kolay gelsin

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
plastik halkayı çekmek lazım. böylelikle koltuğun ön kısmı boşa çıkar. arka tarafı ise koltuğu öne kaldırıp sökmek gerekiyor. ancak dikkat edin. plastik halkalar çürümüş olursa kopar. sonrası ise daha zahmetli olur. bir de sökmek kolay takmak çok daha zor bilginiz olsun.

imparator27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar geçen hafta araç arzalandı tamirçi arka koltugu söktü geri takamadı bunu nasıl geri yerine takarım bilen biri varsa yardımcı ola bilirmi opel asra hb araç

mustafabeyoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar geçen hafta araç arzalandı tamirçi arka koltugu söktü geri takamadı bunu nasıl geri yerine takarım bilen biri varsa yardımcı ola bilirmi opel asra hb araç
Ne yaptınız nasıl geri taktınız benimkinde Tamirci söktü bir tarafı geri takamadi. Sonrada diyirki bu zaten böyleydi. Sanki biz arabamızı bilmiyoruz.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ne yaptınız nasıl geri taktınız benimkinde Tamirci söktü bir tarafı geri takamadi. Sonrada diyirki bu zaten böyleydi. Sanki biz arabamızı bilmiyoruz.
Koltuğu çıkarması da takması da sorun koltuğun sağında ve solunda pim var önünde onu çekim koltuk ön kilitten çıkar sonrasında koltuğun arkasında kilit var onuda koltuğu geriye yiyeceksiniz koltuğun arkasına elinizi bastırıp geriye iterseniz sonra yukarı doğru çekim çıkar koltuğu normal tamirci birden çekiyor ön den bu koltuğa hasar veriyor takarken önce 2 arka kiliti yerine oturdun sonra önleri takin yoksa oturmaz