Arka Cam Suyu Atmıyor....

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte bu tıkanma sorunlarını yaşamamak için her zaman araçlarımızın camları için yaz ise yaz için olan sulardan kış içinde kışlık ürünlerde kullanacağız... yok bir şey olmaz diye çeşme suyunu dayamayacağız araçlarımıza ;)

Ah be Nadir abi.
O kadar cahilki insanımız. Basit bir örnek; Yazın bahçesinden çektiği hortumla arabasını yıkayan bi Dayı, kaputu açtı, şunun suları da tamamlayayım dedi. Önce cam suyunu ardından motor suyunu fulledi, kaputu kapattı :D

ferhatyalcin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler arkadaşlar.. sorunu buldum.. hortum yırtılmış.. arka bagajı açtığımızda sağ üste siyah körüğü söktüm ve hortumun kopmuş olduğunu gördüm. ısıtarak birbirine geçirmeyi deneyeceğimm olur mu acaba daha önce yapan var mı? veya nasıl halledebilirim.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavsiyem para değil silikon hortumları için ara birşetirciler var ondan alın takın,4mm hortum için
örnek
xXL-Rueckschlagventil-4-mm-fuer-Scheibenwaschanlage.jpg.pagespeed.ic.tNaYbOkaQr.jpg

Regionella

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-Bagaj kapağı açılır
2-camın üst tarafında sol taraftaki siyah kısım hafif kanırtınca çıkıyor
3- hotumu zaten görürsünüz onu yerinden çıkarın
4-fren lambasının içerde tırnakları var onlardan bastırıp fren lambasınınyuvasından çıkarıyorsunuz
5- hatırladığım kadarıyla meme fren lambasına oturtulmuş durumda o da bastırınca yerinden çıkıyordu galiba
6- kolay gelsin

teşekkürler

cama yapışık olan sağ-sol birleşik ızgara gibi bir şey var, onu çekeceğiz sanırım

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Izgara gibi değil bence :)
Ama sağlı sollu ikisinide çıkarabilirsiniz rahat çalışma için

Regionella

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dediğiniz gibi söktüm far dahil, hortumun ucunu silecek ucundan ayırdım, silecek ucunu çamaşır suyu ve saf alkol ile iyice temizledim ancak yine de su fışkırtmıyor

hortumun ucuna silecek ucunu takmadan araba konsolundan su fışkırtmayı denediğimde hortumdan gayet tazyikli şekilde su geliyor.

farı yerine yerleştirmeden, silecek ucunu hortuma bağladığımda da bir nebze su fırlatıyor. ancak farı tamamen yerleştirince su attırmıyor. hortum esnekliğinden dolayı veya hortumda bir delik olma olasılığı var mıdır, biraz esnediğinde suyu hortumda bulunan bir delikten dışarı veriyor olabilir mi

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben porçöz kıllanmıştım
Ve sıkıntısız bi şekilde temizlenmişti.

schembri2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dediğiniz gibi söktüm far dahil, hortumun ucunu silecek ucundan ayırdım, silecek ucunu çamaşır suyu ve saf alkol ile iyice temizledim ancak yine de su fışkırtmıyor

hortumun ucuna silecek ucunu takmadan araba konsolundan su fışkırtmayı denediğimde hortumdan gayet tazyikli şekilde su geliyor.

farı yerine yerleştirmeden, silecek ucunu hortuma bağladığımda da bir nebze su fırlatıyor. ancak farı tamamen yerleştirince su attırmıyor. hortum esnekliğinden dolayı veya hortumda bir delik olma olasılığı var mıdır, biraz esnediğinde suyu hortumda bulunan bir delikten dışarı veriyor olabilir mi

Aynı problem benim başıma geçen hafta geldi,
Stop farını söktüm,Püstürme yerini çıkardım,
İğneyle iç kısımdan biraz kurcaladım düzeldi,
Ayrıca silecek motoru sol ön tekerin ordan kafanı sok içeri ,orda görürsün:)
Benimkindede ufak bir sızıntı vardı,
Benim tavsiyem açıldıktan sonra antifirizli cam suyu kullanki kireçlenme yapıp tekrar tıkamasın

gurcanjr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-Bagaj kapağı açılır
2-camın üst tarafında sol taraftaki siyah kısım hafif kanırtınca çıkıyor
3- hotumu zaten görürsünüz onu yerinden çıkarın
4-fren lambasının içerde tırnakları var onlardan bastırıp fren lambasınınyuvasından çıkarıyorsunuz
5- hatırladığım kadarıyla meme fren lambasına oturtulmuş durumda o da bastırınca yerinden çıkıyordu galiba
6- kolay gelsin

talimatlar gayet başarılı, uyguladım, sorunumu çözdüm, çok teşekkürler.

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benim araçta arka çalışıyor fakat şöyle bir sorun var. Çalıştıktan sonra motor durunca boru içindeki su motorun ordan geri boşaltıyor. Acaba barda su doğmasın diye böyle bir sistem mi var. Şu atarken sorun yok sızdırma yok.