Arka Cam Suyu Atmıyor....

ferhatyalcin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar..Aracım Astra F kasa HB.. Su motoru sesi gelmekte ama arka cama su atmamakta.. daha önce başına gelen veya çözüme ulaşan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.. :rulet:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İki ihtimal var ya su püskürtme fiskiye iğnesi tıkalı yada arka cam su fiskiyesine giden hortum çıkmıştır :)

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam Astra F'lerin arka silecek hortum çıkması ünlüdür, bizim burda bir abi bu konudan baya bir muzdaripti.

ferhatyalcin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkaya giden su hortumu nereden gidiyor.. bagajın içinden filan mi gidiyot.. çünkü dün bagajın sağ altında hafif bi ıslaklık görmüştüm ondan mı kaynaklanıyor kii acaba

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra h da aynı sorunu yasadım hortum çıkmamıştı
Ama meme tıkanmıştı
Memeyi söküp Kireç sökücü içinde bir müddet beklettiktrn sonra açılmıştı

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Simdi ses geliyor ama su gelmiyor ise 1.boru yirtilmistir 2. Boru icerde kivrilmistir 3. Ucu cikmistir(onden yada arkadan) dinamodan ciktiysa kuru bir yerde aracin altindaki islakliktan anlayabilirsiniz.boru tikanmissa sondan boruyu cikarip icinize cekmeye calisin.eger hic gelmiyor ise kivrilmistir eger az geliyor ise tikanmistir.eger yirtildi ise tavan dosemesinde leke olusmasi gozlenir...

HTC Sensation cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Regionella

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h aracımda da aynı sorun var, uç kısmını toplu iğne ile oynadım ama açılmadı

nasıl söküp bakabiliriz

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
h kasayı bşilmiyorumda corsa c kasada toplu ineyle açamayınca söktüm arkasından iğne soktum açıldı 2 gün sonra yine tıkandı birde bi kere çıkarınca tam oturmadı yerine gittim yeni aldım 7tlydi 2 yıldır bi daha sıkıntı olmadı açmaktan daha mantıklı olabilir değişmek.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İşte bu tıkanma sorunlarını yaşamamak için her zaman araçlarımızın camları için yaz ise yaz için olan sulardan kış içinde kışlık ürünlerde kullanacağız... yok bir şey olmaz diye çeşme suyunu dayamayacağız araçlarımıza ;)

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h aracımda da aynı sorun var, uç kısmını toplu iğne ile oynadım ama açılmadı

nasıl söküp bakabiliriz

1-Bagaj kapağı açılır
2-camın üst tarafında sol taraftaki siyah kısım hafif kanırtınca çıkıyor
3- hotumu zaten görürsünüz onu yerinden çıkarın
4-fren lambasının içerde tırnakları var onlardan bastırıp fren lambasınınyuvasından çıkarıyorsunuz
5- hatırladığım kadarıyla meme fren lambasına oturtulmuş durumda o da bastırınca yerinden çıkıyordu galiba
6- kolay gelsin