Aracimin fiyatini bilemiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracimin fiyatini bilemiyorum

Satın paranızı bankaya koyun av için bekleyin 2015ler geldiğinde 2014ler dibe vurur seçim tantanası bitsin komple iyice fiyatlar düşer euro dolar düşüyor :)

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Satın paranızı bankaya koyun av için bekleyin 2015ler geldiğinde 2014ler dibe vurur seçim tantanası bitsin komple iyice fiyatlar düşer euro dolar düşüyor :)

çogu yorumlarında dolar euro düşecek demişsin bir bildiğin mi var yoksa doviz borcunmu var çözemedim :) dolar ve euronun hakettiği yerdeyiz şuan hatta sadece tüketime ve kredi/kredi kartlarından doğan borçlanmaya bakarsak bnce de dolar 2.50 lirayı görecek bu sene içinde.. Bugün moodys negatife çevirdi durumumuzu ve dolar 2.12 den 2.17 ye kadar çıktı.. Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra düşecek demişsn döviz için bende kıyamet kopacak diyorum... Üretim yok tüketim çok sonuç cort... Umarım sen haklı çıkarsın ne diyeyim :)

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şöyle diyim dolar euro artışının temel sebepleri özellikle son aylarda Türkiyede siyasi krizdi.Malum 17 aralık olsun seçimler olsun tapeler olsun vs.Siyasi istikrarsızlık ülkede bu artışı getirdi.Şu anda tekrardan seçimler bitti ki biter bitmez dolar hızla değer kaybetti.Bunun temel nedenide istikrar mantığı yani baştaki parti tekrar güven tazeledi olarak algılandı(Her ne kadar hırsızlarsada :D nese siyaset yok :) )

Şu anda üretim tüketim değerlerine bakmak yanlış neden derseniz zaten ekonomimizin şişme nedeni sıcak para girişiydi borsa gibi 8 ayda 20bin puan düştü :) Dolar euroda aynı oranda arttı.Şu anda borsa sabitlendi hafif kımıldanıyor bununla birlikte Türk lirası tekrardan azda olsa değer kazanıyor.Bundan dolayı dolar 2.11 civarı euro 2.90 na düştü.Yaklaşık 20 kuruş kısa sürede.

Siyaset tekrar dengelenince dolar 2 lira hatta biraz daha istikrar olursa siyasi müdahale olmazsa 2liranın biraz altına düşücektir.Olası savaş çıkarma ki niyet var cumhurbaşkanlığına başbakanın çıkması veyahut tape gibi konular gelirse doğal olarak tekrar istikrar bozulup artcak.Ben iyi senaryoyu düşünüyorum tamamen ki olması muhtemelde ağustosa kadar dahada düşmesi :)

Not: Tabi bu para işi belli olmaz bir anda müdahale gelir fazla düşer bir anda suriye uçak düşürür savaş çıkar vs çok oynak kimse kesin emin olamaz sadece tahmin :)

anilc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben ekonomiden falan anlamiyorumda su durum iyi degil, 45e aldigim arabayi 48e satiyorsam bir yerlerde ciddi bir yanlislik olmali. Halkin yararina olan birsey bizde olmayacagina gore dolar dussede bize yukselsede gene bize zarari olur :) O yuzden 2-3 bin TL takilmadan su aralar yeni bir araba almayi dusunuyorum

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Şöyle diyim dolar euro artışının temel sebepleri özellikle son aylarda Türkiyede siyasi krizdi.Malum 17 aralık olsun seçimler olsun tapeler olsun vs.Siyasi istikrarsızlık ülkede bu artışı getirdi.Şu anda tekrardan seçimler bitti ki biter bitmez dolar hızla değer kaybetti.Bunun temel nedenide istikrar mantığı yani baştaki parti tekrar güven tazeledi olarak algılandı(Her ne kadar hırsızlarsada :D nese siyaset yok :) )

Şu anda üretim tüketim değerlerine bakmak yanlış neden derseniz zaten ekonomimizin şişme nedeni sıcak para girişiydi borsa gibi 8 ayda 20bin puan düştü :) Dolar euroda aynı oranda arttı.Şu anda borsa sabitlendi hafif kımıldanıyor bununla birlikte Türk lirası tekrardan azda olsa değer kazanıyor.Bundan dolayı dolar 2.11 civarı euro 2.90 na düştü.Yaklaşık 20 kuruş kısa sürede.

Siyaset tekrar dengelenince dolar 2 lira hatta biraz daha istikrar olursa siyasi müdahale olmazsa 2liranın biraz altına düşücektir.Olası savaş çıkarma ki niyet var cumhurbaşkanlığına başbakanın çıkması veyahut tape gibi konular gelirse doğal olarak tekrar istikrar bozulup artcak.Ben iyi senaryoyu düşünüyorum tamamen ki olması muhtemelde ağustosa kadar dahada düşmesi :)

Not: Tabi bu para işi belli olmaz bir anda müdahale gelir fazla düşer bir anda suriye uçak düşürür savaş çıkar vs çok oynak kimse kesin emin olamaz sadece tahmin :)

tahminler güzel umarım tutar ama bna dolar düşse bile bze hissettrmeyecekler gbi gelior. Baksana bnzn 5lira olursa kıyamet kopar diyorduk şimdi kimsenin umurunda değil. Alışırız bu araç fiyatlarına da zaten 2011 ve 2012 yılları bna göre rüya gbiydi hiç böyle bolluk bereket görmemiştik en çok atamalar en düşük faizler maaşlara zamlar derken harcadıkça harcadık... Umarım döviz düşer ancak en önemlisi bizede bunu hissettirirler...

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla 2-3bin tl demeyin 1 ay önce 59 olan araç şimdi 70 :) 10bin zam geldi krediye vurunca 12 13bin zararınız oluyor.O yüzden şu sıralar kredi zaten yüksekken araç almak pek mantıklı değil.

Döviz düşse hissettirme maksimum 2-3bin olucaktır.Ancak devlet istikrarla ötv indirimine giderse hissetme olur en fazla onun dışında pek yansımaz tabi dolar indirimi + firma indirimi 5-6bin gibi bi indirim gelir büyük ihtimal tabi durum günlük gülistanlık olursa.
2011-2012 sıcak para zamanlarındandı çok satış oldu çok ihale oldu o yüzden ekonomi şişti dedim ya haziran temmuz gibi 90bin olan borsa şimdi 70bin şişmeyi görün :) Benzin işi 5 lira olunca kıyamet kopması lazımdı ama ülkemde saolsun kimse eylem yapmıyor.Biraz kıpırdanma gösterilse şu anda bile benzini 4 liraya alabiliriz.Sadece her ilde toplanmak gerekir eylem için ama bizde ki milli bilinç anca biri ölünce gerçekleşiyor maalesef.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Valla 2-3bin tl demeyin 1 ay önce 59 olan araç şimdi 70 :) 10bin zam geldi krediye vurunca 12 13bin zararınız oluyor.O yüzden şu sıralar kredi zaten yüksekken araç almak pek mantıklı değil.

Döviz düşse hissettirme maksimum 2-3bin olucaktır.Ancak devlet istikrarla ötv indirimine giderse hissetme olur en fazla onun dışında pek yansımaz tabi dolar indirimi + firma indirimi 5-6bin gibi bi indirim gelir büyük ihtimal tabi durum günlük gülistanlık olursa.
2011-2012 sıcak para zamanlarındandı çok satış oldu çok ihale oldu o yüzden ekonomi şişti dedim ya haziran temmuz gibi 90bin olan borsa şimdi 70bin şişmeyi görün :) Benzin işi 5 lira olunca kıyamet kopması lazımdı ama ülkemde saolsun kimse eylem yapmıyor.Biraz kıpırdanma gösterilse şu anda bile benzini 4 liraya alabiliriz.Sadece her ilde toplanmak gerekir eylem için ama bizde ki milli bilinç anca biri ölünce gerçekleşiyor maalesef.

aman hocam artık btk çoğu tweet ve forumları arşivlemeye başlayacak gelecegmz söz konusu eylem toplanma falan yok öyle şeyler nerden çıktıki :D hem ben sizleri tanımıyorum yanlışlıkla üye olmuşum buraya :D

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

:D hahah sizi zorla üye etmişler :D Toplasınlar istediklerini eylem ille şiddetle olmaz 1gün komple kontak kapatırsın işe gitmez kimse memurlar dahil bakalım fiyat düşüyor mu düşmüyor mu :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...