Aracı teslim alırken dikkat edilmesi gerekenler

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracı teslim alırken dikkat edilmesi gerekenler

legendsforever link' Alıntı:
arkadaşlar karter koruma neden yaptırıyorsunuz ? yani kısaca bahseder misiniz bu nedir, ne değildir ? Yaptırmazsam ne gibi sorunlar çıkar ? Okudum yazılanları ama en ufak bir fikrim yok maalesef(bilgisizliğime verin lütfen).
Sizin araçta olması lazım motor kaputunu açınca aşağı doğru bakın aracın motor kısmının en altında çelik bir kapak var altı yere sürtündüğünde karter delinip yağ akmasın diye işte şöyle birşey:

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracı size tanıtan görevliyi dinlerken bir yandan başlayın ;

kontağı açın ve önce gösterge paneline bakın
sonra camların her birini açın ve kapatın
radyo olayını atlamayın. kesinlikle kontrol edin
farları açın ve dışarıdan kontrol edin, sinyallerinizi deneyin,
koltuklarınızın kızaklarını hafiften yoklayınız
araç konsolunda yıpranma, deforme olup olmadığına bakınız
aracı dıştan inceleyin. kaputu açın ve bakın, kaput ve çamurluk aralıklarına dikkat edin, aynı şekilde bagaja.
sigorta poliçenizde yazan motor numarası ile aracı çok iyi karşılaştırın. kimi zaman değil sıklıkla bu hatayı yapıyorlar.

bütün bunları yapın. o araç oradan çıkıp, 1 km gitse bile geri döndüğünüzde para talep edilecektir. o sebepten bunları yapın.

en sonunda size aracı tanıtan arkadaşa bir miktar para veriniz ve aracınızı yürütünüz. (bu size kalmış. ama bence göz nazarı ilk elden çıkmış olur. aynı şekilde benzin alacağınız pompacı arkadaşa. sonuçta ufak paralar büyük belaları önler)

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

En güzeli şudur aracın donanımlarını not alın bir yere tek tek deneyin :) Zaten çoğuna ulaşabiliyorsunuz söylediklerinden eksik donanım varsa almayın aracı usb gibi bazı arkadaşlara denilmiş olmasına rağmen yoktu mesela

AfterRain

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben 2013 Astra J Enjoy Active 1.3 dizel araç satın aldım. Bana karter koruma olmadığı söyleyerek satış yaptılar. Yarın aracı teslim alacağım. Dizel araçların kendiliğinden karter korumalı geldiğine emin misiniz?

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

AfterRain link' Alıntı:
Ben 2013 Astra J Enjoy Active 1.3 dizel araç satın aldım. Bana karter koruma olmadığı söyleyerek satış yaptılar. Yarın aracı teslim alacağım. Dizel araçların kendiliğinden karter korumalı geldiğine emin misiniz?

bayii herşey dahil maksimum 87 TL ye mal olan koruma için 200- 250 ister. Bilginize

Cihangir_87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abilerim ve arkadaşlarım, bi konuda fikrinize ihtiyacım var. 14 Martta sipariş verdiğim aracım bugün İzmir'e gelmiş ve Perşembe akşamıda bayide olacakmış. Satış danışmanı arkadaş parayı transfer etmem gerektiğini söyledi ama ben aracı bi gözümle görmek istiyorum. Sizce parayı transfer etmemde bi sakınca olurmu? Beklersemde plaka vs. işlemlerinin uzamasından korkuyorum, Pazartesi günüde 19 Mayıs olması sebebiyle aracı teslim almam Salı gününü bulsun istemiyorum ne yapsam bilemedim? 032questn

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence aracı görün sonra parayı yatırın.Sonradan ufak bir sıkıntı olsa bile uğraşırsınız.

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cihangir_87 link' Alıntı:
Abilerim ve arkadaşlarım, bi konuda fikrinize ihtiyacım var. 14 Martta sipariş verdiğim aracım bugün İzmir'e gelmiş ve Perşembe akşamıda bayide olacakmış. Satış danışmanı arkadaş parayı transfer etmem gerektiğini söyledi ama ben aracı bi gözümle görmek istiyorum. Sizce parayı transfer etmemde bi sakınca olurmu? Beklersemde plaka vs. işlemlerinin uzamasından korkuyorum, Pazartesi günüde 19 Mayıs olması sebebiyle aracı teslim almam Salı gününü bulsun istemiyorum ne yapsam bilemedim? 032questn

Özel bir siparişmiydi araç 2 ayda gelmiş bana 90 gün dediler afl den vaz geçtim 2 ay katlanabirlirdim :(

Kerim12can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: Aracı teslim alırken dikkat edilmesi gerekenler

Merhabalar bizde aracımızı 5 Mayıs'ta aldık plaka tahakkuk gibi benzeri işlemler için gerekiyor.Aracı teslim alacağınız gün her yerini her özelliğini kontrol edin sorun çıkarsa ya sorunun giderilmesini talep edin veya zaten araç degisir ama bizimkinde birşey çıkmadı

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla ben açıkçası sıkıntı olacağını zannetmiyorum benim ilk aracım hasarlı geldi iade edilip 1 hafta sonra yenisi gelmişti.