Aracı Komple Şeffaf Folyo İle Kaplamak

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracı Komple Şeffaf Folyo İle Kaplamak

MuratS link' Alıntı:
bizim volvo s40 da var komple tampon hariç şeffaf koruma.. 4bin e mal olmuş kayınbabamın aracı. Gerçekten mthiş koruyor ancak araç 3 yaşını bitirdi ve korumanın rengi atmaya ve biraz da çatlamaya başladı.. Kendisi dış görünüme değil aracın zarar görmemesine önem verdiği için sökme teklifimi reddetti :) ayrıca sökmek için bile bin tl gerekiyor.. Kaplatırsan komple boya kadar para harcarsın :)
Demekki sonax çokta abartmamış. Yalnız çatlamalar varsa eğer uyarın bence çünkü boyaya işliyor iyice ve boyadan kazıyarak çıkartıyorlar doğal olarak araç boyanıyor.(sonax ın söylediği bu şekilde en azından)

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bütün olarak aracı folyoyla kaplatmak çok gereksiz ve aşırı pahalı. Bunun yerine gerçek anlamda bir nano koruma (sonax, ıvır zıvır gibi firmaların nano aldatmacasından bahsetmiyorum) her türlü sizi memnun edecektir.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aliceinchains link' Alıntı:
Bütün olarak aracı folyoyla kaplatmak çok gereksiz ve aşırı pahalı. Bunun yerine gerçek anlamda bir nano koruma (sonax, ıvır zıvır gibi firmaların nano aldatmacasından bahsetmiyorum) her türlü sizi memnun edecektir.
Aslında gereksiz değil sadece tercih meselesi. Araç hep sokakta duruyor ve gün geçmiyor ki bir çizik olmasın. Kılcal çiziklerden bahsetmiyorum bile. Daha geçen hafta üst komşu bebek arabasını sürtmüş sağ kapı 20cm cicarı derin çizik folyo olsaydı bu kadar olmazdı. Hiçbir pasta cila boya koruma seramik kaplama v.s çare etmiyor malesef.

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ylc link' Alıntı:
Aslında gereksiz değil sadece tercih meselesi. Araç hep sokakta duruyor ve gün geçmiyor ki bir çizik olmasın. Kılcal çiziklerden bahsetmiyorum bile. Daha geçen hafta üst komşu bebek arabasını sürtmüş sağ kapı 20cm cicarı derin çizik folyo olsaydı bu kadar olmazdı.  Hiçbir pasta cila boya koruma seramik kaplama v.s çare etmiyor malesef.
Peki dostum, senin tercihin :)

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araci sifir almis olsam kesinlikle yaptirirdim. Ama simdi bu fiyat cikinca olmadi. Neyse hic bir sey yapmamak en iyisi. Duzenli olarak yapacaz boya korumayi gececez

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aliceinchains link' Alıntı:
Peki dostum, senin tercihin :)
Tercihimi konunun 3. Mesajında belirmiştim aslında. ;-)
Fiyat çok yüksek arabayı komple boyamakla eşdeğer. Birde kasko olunca boya beleşe folyo tuzluya geliyor. :)
Ama Astradan sonraki tercihim SUV olacak inşallah o zaman kesin kaplatırım.

ozankaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence nano korumayi arastirin benim aracimda nasiol marka zr53 var maliyetide cok uygun ama kesinlikle kendiniz yapmayin isinin ehline yaptirin 1 yilda bir tekrarlatsaniz bile yeter

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bunlarin hepsinin tek bir nedeni var adam gibi sitelere yada apartmanlara garaj yapilmamasi

Konuya dönersek profesyonel isinin ehli firmalara boya korumaya vermek daha mantikli ve hesapli

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha ucuza portatif garaj yaptırılabilir, genelde çizilmeler araç park halindeyken meydana geliyor.