aracı ilk çalıştırınca gelen ses(video)

Emre koçak

Kayıtlı Kullanıcı
15-Burdur
Siteyi ziyaret et
Merhabalar herkese öncelikle aracım 2000 model Astra G CD. 160.000 km'de ve LPG'li.
Aracımı bazen ilk çalıştırınca 30 saniye kadar böyle bir ses geliyor sonra kesiliyor. Bu ses neyden kaynaklı olabilir?
Şimdiden teşekkür ederim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhabalar herkese öncelikle aracım 2000 model Astra G CD. 160.000 km'de ve LPG'li.
Aracımı bazen ilk çalıştırınca 30 saniye kadar böyle bir ses geliyor sonra kesiliyor. Bu ses neyden kaynaklı olabilir?
Şimdiden teşekkür ederim

Öten ince sesten bahsediyorsan bu direksiyon pompası olabilir ısınana kadar ses çıkarabilir

Emre koçak

Kayıtlı Kullanıcı
15-Burdur
Siteyi ziyaret et
Öten ince sesten bahsediyorsan bu direksiyon pompası olabilir ısınana kadar ses çıkarabilir
Tak tak tak çıkan sesten bahsediyorum hocam. 30 saniye kadar geliyor sonra kesiliyor bende merak ettim acaba ne diye ama

Emre koçak

Kayıtlı Kullanıcı
15-Burdur
Siteyi ziyaret et
Direksiyonu çevirmeme rağmen pompadan böyle bir ses gelebilir mi birde hocam bilmediğim için soruyorum

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Direksiyonu çevirmeme rağmen pompadan böyle bir ses gelebilir mi birde hocam bilmediğim için soruyorum
Gelir yağ soğuk içindeki eğer sesten kastınız iki demir periyodik aralıklarla birbirine vurur gibi ses çıkarıyorsa motor yağı bakım zamanı gelmiştir

Teknisyen06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba aynı sorun benim aracımda da var 2000 model gl
Ben kendi tespitlerimden bahsedeyim bu ses motordan değil çünkü bu ses geldiğinde motoru açıp dinledim ses motordan gelmiyor , yağımı vs. yeni değiştim şanzuman olma gibi bir durumda bana düşük geliyor çünkü ses kısa bir süre sonra kesiliyor ve viteste bir problem yok , aks vs .gibi bir durumda olamaz çünkü arac hareket etmeden geliyor direksiyon pompası olma durumuda bana düşük geliyor çünkü direksiyona hiç dokunmadan aracı çalıştırıyorum bu ses yine geliyor direksiyonu çevirince sesde artma yada azalmada olmuyor.

Benim dikkatimi çeken iki unsur var hava çok sıcakken özellikle güneş altında beklediğinde yapıyor ve ses sağ taraftan daha net geliyor benim aklıma gelen net bir durum yok ama ses kanister deposunun oralardan geliyor gibi geldi bana lütfen sizde arızayı bulabilirseniz buraya yazın.

Biraz uzattım kusura bakmayın lütfen.

Emre koçak

Kayıtlı Kullanıcı
15-Burdur
Siteyi ziyaret et
Merhaba aynı sorun benim aracımda da var 2000 model gl
Ben kendi tespitlerimden bahsedeyim bu ses motordan değil çünkü bu ses geldiğinde motoru açıp dinledim ses motordan gelmiyor , yağımı vs. yeni değiştim şanzuman olma gibi bir durumda bana düşük geliyor çünkü ses kısa bir süre sonra kesiliyor ve viteste bir problem yok , aks vs .gibi bir durumda olamaz çünkü arac hareket etmeden geliyor direksiyon pompası olma durumuda bana düşük geliyor çünkü direksiyona hiç dokunmadan aracı çalıştırıyorum bu ses yine geliyor direksiyonu çevirince sesde artma yada azalmada olmuyor.

Benim dikkatimi çeken iki unsur var hava çok sıcakken özellikle güneş altında beklediğinde yapıyor ve ses sağ taraftan daha net geliyor benim aklıma gelen net bir durum yok ama ses kanister deposunun oralardan geliyor gibi geldi bana lütfen sizde arızayı bulabilirseniz buraya yazın.

Biraz uzattım kusura bakmayın lütfen.
Estağfirullah tabiki yazarım. Haklısınız bu arada hocam. Ben normalde Burdurda yaşıyorum fakat mesela araçla Antalya'ya gidip 1-2 saat güneşte beklediğinde çalıştırınca bu sesi yapıyor. 2. bir tespitim ise araç mesela 3-4 gün çalışmazsa ondan sonra ilk çalışmasında da yapıyor. Ama mesela her gün çalışıyorsa yapmıyor. Sebebini öğrenirsem yazacağım buraya da lütfen sizde öğrenirseniz yazın

• Beğen
Tepkiler: Teknisyen06