Araç Lastiği Kar Çorabı.

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araç Lastiği Kar Çorabı.

Dün isyerinde aracin birinde gordum garajdan cikarken benim petlaslardan daha rahat cikti :D ama illaki bununda kalitesi vardir yorumlarina bakip almakta yarar var bu tarz urunleri bitenekadar ve hepsiburadadan almak daha iyu cunku malin kalitesinin arkasinda duruyolar

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar kullanan var mı bu kar çoraplarından? Ben almayı planlıyorum, ancak ölçü olarak bizim aracın ölçüsü yok bu listede. Bunların içinde Bottari markası sanırım daha iyi ve kaliteli. Ancak onda da listede 215 50 r17 ölçüsü yok.

Astra j ' de kullanan olmadı mı hiç? Nasıl bir ölçüdür ki bu zincir bulmakta zorlanıyorsun, çorap bulmakta zorlanıyorsun...

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Aşağıdaki linkte bu markadan uygun fiyata var ancak t80 modeli kalmamış. Sanırım bizim araclara en uygun t80 olabilirdi. 215 45 17 ebat ile 215 50 17 arasında ne kadar fark vardır acaba? Başka sitelerden t80 modelini almam uygun olur mu arkadaşlar?

http://www.bitenekadar.com/rock-tiger-arac-kar-corabi-zincir-kullanimina-son-19711-firsat-urun

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Cvp: Araç Lastiği Kar Çorabı.

2 sene önce aldığım kar çorabını kullanmak geçen gün nasip oldu arkadaşlar. Çorlu' da Cuma günü ani bastıran kar ortalığı felç etti. Okuldan akşam saat 5 de tatil oldu ama iş işten geçmişti. Kapılar dondu camlar bagaj vs.vs. Çok kötü bir gündü. Bütün bu saydıklarım aslında 30 dk. içerisinde oldu. Yağmur yağarken birken hava -4 dereceye düştü ve aniden bastıran kar ortalığı felç etti.

Bagajdan çıkartmam ve takmam tek lastik için 30-40 sn. yi geçmedi. Çıkartması da 1 dakika sürüyor. Müthiş rahatlık. Araç gerçekten bu çoraplarla son derece stabil ve güvenli sürüş sağladı. Lastikler yazlık lastik olduğu için arka taraf 50 km. nin üstünde savuruyordu bunu hissedebiliyorsunuz, ancak çorapların takılı olduğu önler gerçekten çok iyiydi. Yaklaşık 4 km. kullandım. Çıkarttığımda herhangi bir deformasyonda yoktu çorapta.

Ben Bottari marka almıştım. Italyan markası sanırım ve lastiğe tam uygun olan TG81 kodlusunu aldım. Bu anlamda bazı forumlarda "lastikler içinde patinaj çekiyor" gibi şikayetler gibi sorunda yaşamadım. Uzun karlı mesafeler için arka lastiklere de düşünülebilir aslında. Böylelikle çok daha güvenli sürüş sağlanabilir.