araç kamerası yardım?

bysmail

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
aracıma güvenlik kamerası aldım seyir halinde kayıt yapmak için .bu cihazı sürekli çakmaklığa bağlanamk hem zor hem de ortada kablo olması çirkin oluyor.acaba herhangi bir yerden elektrik çekilebilir mi.çekilse sıkıntı çıakrtır mı.

dimens

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunuza cevap olmayacak maalesef ama bu konuyla ilgili benim de bir sorum var. Bu araç içi kameraların dikiz aynası biçiminde olanlar var, araçta bulunan dikiz aynasını söküp kameralı olanı takıyorlar, elektiriği de tavan lambasının ordan çekiyorlar. Acaba böyle bir uygulamayı yapan ya da yapıldığına şahit olan var mı ? Sürekli çakmaklığa giden bir kablo hem görsel açıdan hem de kullanışlılık açısından problem oluyor bence.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: araç kamerası yardım?

bysmail link' Alıntı:
aracıma güvenlik kamerası aldım seyir halinde kayıt yapmak için .bu cihazı sürekli çakmaklığa bağlanamk hem zor hem de ortada kablo olması çirkin oluyor.acaba herhangi bir yerden elektrik çekilebilir mi.çekilse sıkıntı çıakrtır mı.
dimens link' Alıntı:
Sorunuza cevap olmayacak maalesef ama bu konuyla ilgili benim de bir sorum var. Bu araç içi kameraların dikiz aynası biçiminde olanlar var, araçta bulunan dikiz aynasını söküp kameralı olanı takıyorlar, elektiriği de tavan lambasının ordan çekiyorlar. Acaba böyle bir uygulamayı yapan ya da yapıldığına şahit olan var mı ? Sürekli çakmaklığa giden bir kablo hem görsel açıdan hem de kullanışlılık açısından problem oluyor bence.

İçerden kablo çekildiğini, ön göğüsün oradan alınarak cama verildiğini hesap etsek bile ya havalandırmanın sıcaklığı/soğukluğu ya da camın titreşimiyle elbet sorun çıkacaktır. Kaldı ki bizim araçlarda boşluk yok sanırım o taraflarda...

Ama dediğiniz gibi dikiz aynasına takılan varsa çok mükemmel olur :)

Gökalp1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben cevap vereyim bir abimiz yazmıştı onlar şirket araçlarında kullanıyormuş tavan lambasının oradan elektrik çekmişlerdi

farselem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de sırf bu kablo muhabbetinden dolayı kamera takmıyorum. Yoksa kesinlikle herkesin takması gereken bir şey.

Pillerin gücü daha yüksek olsa (100 saat dayanıklı) bir de buna ek kameraya entegre ufak bir güneş panelinden şarj olma imkanı olsa çok cazip bir hal alırdı.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

farselem link' Alıntı:
Ben de sırf bu kablo muhabbetinden dolayı kamera takmıyorum. Yoksa kesinlikle herkesin takması gereken bir şey.

Pillerin gücü daha yüksek olsa (100 saat dayanıklı) bir de buna ek kameraya entegre ufak bir güneş panelinden şarj olma imkanı olsa çok cazip bir hal alırdı.

+1 kesinlikle... Güneş enerjisi kullanılmalı ön camda... Cayır cayır güneş alıyor :)

Aqustic320

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çakmaklıga takılan o aparata iki kablo ekleyip hem çakmaklıga takma derdinden kurtuluyorsunuz.Hem de kontaga bagladıgınızda sadece kontak açıldıgında kamera aktif oluyor.
KAbloyuda gizli bir yerden çekersenız sorununuz hallolur

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

ledstop2009 link' Alıntı:
Çakmaklıga takılan o aparata iki kablo ekleyip hem çakmaklıga takma derdinden kurtuluyorsunuz.Hem de kontaga bagladıgınızda sadece kontak açıldıgında kamera aktif oluyor.
KAbloyuda gizli bir yerden çekersenız sorununuz hallolur
Peki çakmaklığa takılan kabloları, çakmak soketini söküp onun arkasına mı bağladınız?