Arabayı Duvara Sürttüm Yardım ?

crazyboy93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar bugün otoparkta park ederken dalgınlığıma geldi duvara sürttüm kapı tarafında aşağıda baya çizik oldu beyaz bide sanki içe göçtü hafiften bu çizikleri kapatmak için ne yapmam gerek nereye götürmem lazım arabayı teşekkürler şimdiden .

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar bugün otoparkta park ederken dalgınlığıma geldi duvara sürttüm kapı tarafında aşağıda baya çizik oldu beyaz bide sanki içe göçtü hafiften bu çizikleri kapatmak için ne yapmam gerek nereye götürmem lazım arabayı teşekkürler şimdiden .
Öncelikle geçmiş olsun.Hoş bir durum değil ama canına gelmesin.Şimdi çözüm yolu bulmaya çalışalım artık.
Birkaç açıdan çekilmiş fotoğraf paylaşsanız daha kolay yorum yapabiliriz.
Görmeden benim söyleyebileceğim,çizikler çok derin değilse (mesela tırnak geçmiyorsa) çizik giderici pasta işini görür.Büyük marketlerden veya boya satan yerlerden temin edebilirsin,elin yatkınsa kendin de yapabilir ya da boyacıya götürüp,küçük bir ücret karşılığı yaptırabilirsin.Tabi eskisi gibi olmayabilir ama yine de işe yarar.Çiziklerin derinliği önemli şu an biraz.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fotoğraf çekmeden bir yorum yapmak yanlış olur fakat boyacılar genellikle lokal boyarlar, bazıları da komple boyamak isterler ve yazık olur.

Elinizden iş geliyorsa aracınızın rengine uygun rötüş boyası-su zımparası ve polisaj işlemi ile çizikleri boya ile doldurabilir hem önemsiz bir çizikten dolayı aracınızın boyalı muamelesi görmesini engellersiniz hem de olası renk tonu farklılıklarının önüne önemli ölçüde geçmiş olursunuz.

Elimden bu tarz bir iş gelmez derseniz, boyacılarla yukarıdaki sebeplerden dolayı uğraşmayın (çiziğin durumuna göre tabiki) bu tarz bir işi yapmazlar ama yapan yerler de var. İstanbul' da detailing uygulaması yapan dükkanlara bakmanızı tavsiye ederim.

crazyboy93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yarın fotoğraf çekicem arkadaşlar önerileriniz için sağolun ekleyince yorum yaparsınız :)

crazyboy93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun.Hoş bir durum değil ama canına gelmesin.Şimdi çözüm yolu bulmaya çalışalım artık.
Birkaç açıdan çekilmiş fotoğraf paylaşsanız daha kolay yorum yapabiliriz.
Görmeden benim söyleyebileceğim,çizikler çok derin değilse (mesela tırnak geçmiyorsa) çizik giderici pasta işini görür.Büyük marketlerden veya boya satan yerlerden temin edebilirsin,elin yatkınsa kendin de yapabilir ya da boyacıya götürüp,küçük bir ücret karşılığı yaptırabilirsin.Tabi eskisi gibi olmayabilir ama yine de işe yarar.Çiziklerin derinliği önemli şu an biraz.

Pasta cila attırdım çizikler gitti çok hafif kaldı belli olmuyor yanlız kapı içeri göçmüş usta dedi boyatıcaksın komple öle geçer dedi .

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pasta cila attırdım çizikler gitti çok hafif kaldı belli olmuyor yanlız kapı içeri göçmüş usta dedi boyatıcaksın komple öle geçer dedi .
Çok dikkat çekmiyorsa,seni aşırı rahatsız etmiyorsa boyatma kapını.Boyama işine girdin mi bunun renk tonu tutması falan derken daha da kötü olabilir.Göçük ne kadar bilmiyorum ama usta da maşallah komple boyatacaksın demiş. :confused:

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaskonuzda mini onarım var mı ?