Arabam İlk Defa Çalışmamazlık Yaptı

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, arabamdaki alt takımla ilgili ufak tefek birkaç sorunu ve karter contası ile yağ değişimini Pazartesi günü gittiğim özel serviste halledip eve döndükten sonra bugün arabayı yıkatmak için çıkayım dedim. Arabayı benzinde bırakmıştım. Marş yaptım, aldı, çalıştı ama birkaç saniye sürmeden araba stop etti. Sonra tekrar denemelerime rağmen çalışmadı. Tüpe aldım yine yok. Her şey normal. Akü sağlam, marş basıyor, ateşleme var ama çalışmıyor. Aklıma ilk benzin pompası geldi, kontrol ettim ama o da sağlamdı, zaten tüpte de çalışmadı. Sonra bir elektirikçi arkadaşa haber verdim. Onu beklemeye başladım, 15/20 dk. sonra tekrar deneyeyim dedim. Benzine alıp tekrar marş yaptım. Biraz uzun marş yaptım ve araba çalıştı; ancak rolanti çok düşük ve boğuk bir şekilde çalıştı. Biraz gaza dokundum ve rölanti normal seviyesine çıkarak düzeldi.Yola çıktım biraz dolaştım. Hem benzinde hem tüpte her şey normaldi. Geldim stop edip bekledim, biraz soğudu, tekrar bastım sorun yoktu.

Arabam, üç senedir o kadar karda, kışta, soğuk havada tık demeden çalıştı ama ilk defa bugün böyle çalışmamazlık yaptı. Aklıma ilk olarak benzinde pislik olabileceği geldi. Sonra da tüpe alıp çalıştırmaya denediğim için boğulduğunu falan düşünüyorum. Anlık olarak bir pislik gelme olasılığı olabilir mi? Çünkü çalıştıktan sonra birkaç saniye arıza ışığı yandı ve söndü.

Sizlerin fikirleri nelerdir? Şimdiden teşekkürler...

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Hakan hocam pis yakıt olabilir diye aklıma geliyor,umarım ciddi bir durum değildir.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Hocam, ben de öyle düşünüyorum; ama yine de tedirgin oldum. Birkaç güne de yola çıkacağım. Başka bir arıza olsa kendi kendine yani bu kadar kolay düzelmezdi diyorum :)

forever33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de benzer bir sorun var ama benimki bir kere değil 5-6 defadır yapıyor aynı şeyi. Ancak benim araç lpg de çalışıyor. Sadece benzinde çalışmıyor. Daha çözümünü bulabilmiş değilim. Bu arada aracım astra G 1.6 atiker sıralı var üstünde...