Araba sıcakken neden çalışmaz

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir yere gidiyorum motor sıcak stop ediyorum.yarım saat sonra tekrar arabayı çalıştırmak istiyorum.çalışır gibi oluyor stop ediyor.Bir daha deniyorum gene çalışmıyor.Biraz daha bekliyorum o zman zor da olsa çalışıyor.Neden olabilir.İlgilenen arkadaşlara şimdiden tşk.ler...

duzcelihasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir yere gidiyorum motor sıcak stop ediyorum.yarım saat sonra tekrar arabayı çalıştırmak istiyorum.çalışır gibi oluyor stop ediyor.Bir daha deniyorum gene çalışmıyor.Biraz daha bekliyorum o zman zor da olsa çalışıyor.Neden olabilir.İlgilenen arkadaşlara şimdiden tşk.ler...
arkadaşım bence motorun sıcak ya da soğuk olmasıyla alakalı bir durum değil ..Benim tahminim eğer akün sağlamsa kesinlikle marş motorunu kontrol ettir derim..bir çekiç vurulmasına bakar hemen anlaşılır..Marş motoru problemliyle aracın çalışması tesadüflere kalır..büyük ölçüde sen şu an bir kaç deneme yapıp zorlayarak çalıştırıyordun ..belirli bir zaman sonra hiç çalışmayacak ..yolda bırakmadan kontrol ettirsen iyi olur...Araç üstüne çekiç işaretli ikaz ışığıda yanıp söner çalıştırırken..saygılar..

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eğer soğuk motorda çalışma sorunun yoksa;
1-hava yakıt ayarlarında sorun var
2-buji ve buji kablolarında sorun olabilir(ısıyla alakalı olarak)
eğer hem motor soğukken hemde sıcakken yapıyorsa marş dinamosuna baktır derim,yine ısıyla alakalı olarak kablolarda sorunlar olabiliyor.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
araç modelii motor modeli nedir

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç modelii motor modeli nedir
Tansu ustam araç 2000 model bora 1.6 arkadaşın arabası...normal sabah çalışıyor fakat araç ısınınca(normal sıcaklıga fan açma seviyesine çıkınca)tekrar çalışmıyor.Çalışır gibi oluyor stop ediyor.Bidaha deneyince hiç çalışmıyor.Biraz dinlenirse çalışıyor.Buji kabloları yeni degişti.Marş motoru ve akü normal.Lpg yok araçda.

uykucu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansu ustam aynı sorun bende var. aracım 2001 model vectra 80,000 km de.bende bi yere gidip stop ettikden sonra tekrar zor çalışıyo.ilerde belki çalışmamazlık yapacak.bize yardımcı ol...

iyi akşamlar...

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Tansu ustam araç 2000 model bora 1.6 arkadaşın arabası...normal sabah çalışıyor fakat araç ısınınca(normal sıcaklıga fan açma seviyesine çıkınca)tekrar çalışmıyor.Çalışır gibi oluyor stop ediyor.Bidaha deneyince hiç çalışmıyor.Biraz dinlenirse çalışıyor.Buji kabloları yeni degişti.Marş motoru ve akü normal.Lpg yok araçda.
carbon clean yaptırsın sorun kalkacak ortadan ama orjianl olacak ilaç carbon cleann ilacı

uykucu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saol hocam.21 nisanda erzuruma gidecem orda yaptırırım.inş yaparlar. bir de iyi bi kontrolden geçiriyim.ustam bir de geçen motor lambası yandı egr ve oksijen sensörü verdi.bu konuda çok yazdın ama egr ne yapıyım.temizletiyim mi iptal mi ediyim yenisini mi alıyım. ilk önce temizletmek iyi olur kanımca.oksijen sensörüne gelince 2 side değişmişti önceden katalitikden dolayı yanar mı.usta katalitiğinde sorun var gibi dedi.
çok soru sordum ama bir de benim araba diğer vectralardan baya sesli çalışıyor sebebi ne olabilir.

Mustafa581001

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Araba sıcakken çalışmama sorununu yaşayan abimiz bana bir ulaşabilir mi size zahmet. Aynı sorunu yaşıyor ve çözemiyorum. Fikirlerinize ihtiyacım var.