Araba Hızlanmıyor

Aprcc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 motorun canı ne ki siz 210 yaptım diyorsunuz? Sürekli yüksek hız ile gitmekten egzoz supabı nı kırdım geçen hafta ve üst kapak açıldı. Rakım ile ilgili olduğunu ddüşünmüyorum. Fatsa dan gürgentepe ye çıkıyordum dediğiniz rakım farkı orada da var bir sıkıntı ile karşılaşmadım.
Kompresyon testi, katalizörün kontrolünu yaptırın ilk önce.

hocam yalan konusup elime ne gecicek burda maks 160 yapan araba 150 yapıo dıe canımı sıkmıyorum heralde dimi 210 goruyodu aracım .
kompresyon testini bi yaptırayım bakalım ne olcak
katalizorude bi sokturelim bakalım . ama 5 ay once felan sokturup bakdırmısdım araba cok bagırıo dıe egzozda catlak varmıs onu yapdırdım 5 ay once tertemizdi .

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam alınmana gerek yok, 376.000kmde vectra c aracımı 2011 den beri yaklaşık 265bin km sini ben yaptım. Motor yaptırdım 4sene evvel, geçen hafta sübab kırdım üst kapak açtım, yani mekanik olabilecek herşeyi zamanla yaptım.
Dediğiniz hızı görmedim zatem görmek içinde hiç basmadım, ama aracın motorunu ne zaman aşırı zorlansam bir sorun yaratıyor.
Geçen hafta sübab kırdığından dolayı üst kapak açıldı. Siz siz olun lpgli aracı yüksek devirlerde uzun süreler kullanmayın...

Aprcc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam alınmana gerek yok, 376.000kmde vectra c aracımı 2011 den beri yaklaşık 265bin km sini ben yaptım. Motor yaptırdım 4sene evvel, geçen hafta sübab kırdım üst kapak açtım, yani mekanik olabilecek herşeyi zamanla yaptım.
Dediğiniz hızı görmedim zatem görmek içinde hiç basmadım, ama aracın motorunu ne zaman aşırı zorlansam bir sorun yaratıyor.
Geçen hafta sübab kırdığından dolayı üst kapak açıldı. Siz siz olun lpgli aracı yüksek devirlerde uzun süreler kullanmayın...
hocam zaten tüpte oyle bi rakam yakalamaz benim aracım benzinde basıyorum . sürekli gaz basan birisi değilim ama bi sıkıntı varsa onceden sorunu cozmek en güzeli

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam yalan konusup elime ne gecicek burda maks 160 yapan araba 150 yapıo dıe canımı sıkmıyorum heralde dimi 210 goruyodu aracım .
kompresyon testini bi yaptırayım bakalım ne olcak
katalizorude bi sokturelim bakalım . ama 5 ay once felan sokturup bakdırmısdım araba cok bagırıo dıe egzozda catlak varmıs onu yapdırdım 5 ay once tertemizdi .

Yalan söylüyorsunuz dememiş 1.6 motor araba ile 200 ve üzeri hızlara çıkmanızın motor sağlığı açısından zararlı olduğunu söylemiş :)

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende onu anlamıyorum arabada 260 kadran var 200 un ustu sıkntı :)

Ufak bir tadilat ile 360' da konabilir sıkıntı o değil :) Katalogda yazan maksimum hız fabrikadan yeni çıkan 0km aracın, pist ortamında profesyonel sürücülerle gördüğü hızlar. Karayollarında benzer hızlara normal sürücüler çıkarsa tehlike arz eder, kaldı ki aracınız 175bin km yol yapmış. Hızlanmaması kesinlikle normal değil fakat problemi giderdikten sonra o hızlara tekrar çıkmamanızı hem canınız için hem aracınız için tavsiye etmem :)

Aprcc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok hocam oyle sürkli dipgaz gezmiyorumda arada uzun yolda ınsanın canı cekiyor :)