Anlam veremediğim gaz yükselme sorunu...

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Merhaba değerli üyeler geçen günde buna benzer bir olay ile karşınıza gelmiştim fakat şu an durum değişik...
Araç yürürkende, dururkende kendi kendine gaz veriyor... Sanki vitesi ve devri anlayamıyor gibi gaza basıp çektiğimde, çekmiş olmama rağmen araç gaza yüklenmeye devam ediyor sonradan hafif sarsıntılı vites atıp normale dönüyor.... Bi anlam veremedim. Ben devir arasında kalıyor sabitlemeyi açtığımda o yüzden gaz veriyor, düşürüyor zannediyordum ama bu normal kullandığımda'da oluyor.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba değerli üyeler geçen günde buna benzer bir olay ile karşınıza gelmiştim fakat şu an durum değişik...
Araç yürürkende, dururkende kendi kendine gaz veriyor... Sanki vitesi ve devri ayarlayamıyor gibi... Bi anlam veremedim ben devir arasında kalıyor sabitlemeyi açtığımda o yüzden gaz veriyor, düşürüyor zannediyordum ama bu normal kullandığımda'da oluyor.
Motor bir yerden hava alıyor olabilir mi? Aynı durumu LPG’nin yağlama hortumu yerinden çıktığı zaman motora hava aldığı için yaşamıştım, sistemi iptal edip hortumu körletince düzelmişti..

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Motor bir yerden hava alıyor olabilir mi? Aynı durumu LPG’nin yağlama hortumu yerinden çıktığı zaman motora hava aldığı için yaşamıştım, sistemi iptal edip hortumu körletince düzelmişti..
Hava alıyor derken? Anlayamadım.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hava alıyor derken? Anlayamadım.
Motorun içerisindeki herhangi bir hortumun çıkması vs gibi sebeplerle motor içerisine istenmeyen yerden hava alarak hava/yakıt oranını ayarlayamama durumu hocam

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Motorun içerisindeki herhangi bir hortumun çıkması vs gibi sebeplerle motor içerisine istenmeyen yerden hava alarak hava/yakıt oranını ayarlayamama durumu hocam
Olabilir... peki bunu nasıl tespit ederim.

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Bu arada araçta inanılmaz bir yakıt düşüşü var aldığımdan beri ilk defa 1 TL nin altında yakıt yaktı araba hemde baya bi ciddi şekilde düşüş 78 Krş belki bir etkisi vardır.

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Olabilir... peki bunu nasıl tespit ederim.
Motor elektrik süpürgesi gibi vakum yaptığından inceden (hava kompresörünün tabancasına bastığımızdaki çıkan sesten) gelir kaput açıldığında..

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Motor elektrik süpürgesi gibi vakum yaptığından inceden (hava kompresörünün tabancasına bastığımızdaki çıkan sesten) gelir kaput açıldığında..
Yok böyle bir ses hiç duymadım birde eklemek istediğim birşey var otomatik jikle biraz fazla gürültülü çalışıyor eskidiği içinmi yoksa başka bir şey çıkarmı altından o 10 15 sn kafa ütülüyor resmen.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yok böyle bir ses hiç duymadım birde eklemek istediğim birşey var otomatik jikle biraz fazla gürültülü çalışıyor eskidiği içinmi yoksa başka bir şey çıkarmı altından o 10 15 sn kafa ütülüyor resmen.
Eskidiği içindir diye düşünüyorum hocam, yakıt eğer belirgin şekilde düşmüşse ben olsam elletmezdim :)

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Araç fakire mi döndü acaba?
Makineye bağlamanı öneririm

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186