Ankara'da radar alkol vs polis çevirmelerinden haberdar olma

06_THA_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ankara ili için whatsapp ta bi grup oluşturdum ve burda sadece aracı olanlar olcak ve sadece çevirme radar alkol kontrolu gorduklerı yerde noktayı buraya yazacaklar ceza yememiz azalır diye düşünüyorum eğer forumdan da katılmak isteyen olursa benimle irtibata geçerse gruba eklerim sizde faydalanmış olursunuz.

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ankara'da radar alkol vs polis çevirmelerinden haberdar olma

sirf devlet bütçesindeki açığın kapanması adına kesilen cezalara kesinlikle karşıyım. artık radarları hız sınırı 50 km/h olan yerlere koyuyorlar ki  bütçe açığı kapansın. dha 2 ay kadar önce hız limitinin 50 km/h olduğu ara sokakta konulan radarda çevrildim ve 70 küsür km/h hızdan dolayı343 tl ceza ödedim
ama alkollü araç kullanan kim olursa olsun hatta 10 promil bile akollü olsun bana kalırsa direk hapse atsınlar ömür boyu ehliyeti men edilsin tekrar alamasın; hatta tekrarında en az 10-15 sene de hapis yatsın

Jlozde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Alkollüyken araç kullanma konusunda karşıyım aslında. Alkol alınacaksa araç kullanılmamalı. Ben bu konuda çok dikkatli davranırım ve trafikteki tüm sürücüler de bu şekilde davransa ölümlü kazaların bir çoğu olmaz belkide. Hız konusunda ise Cosmo ile aynı görüşteyim.

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kesinlikle sizlerle aynı fikirdeyim Alkollü içecekleri çok severim, sık sık ta alkol kullanırım. Diğer taraftan asla ama asla alkollüyken araba kullanmadım, kullanmıyorum ve kullanmayacağım. Dışarıda alkol alacağım zaman taksiyle dönerim eve. Alkol alıp araç kullananlara en ağır yaptırımların uygulanması taraftarıyım. Diğer taraftan da radar gibi polisin kolaya kaçarak yaptığı uygulama da çok saçma. Radar koyulan yerlerin belki de % 80-90'ı o kadar gereksiz yerler ki; amaç sadece ceza yazıp vatandaşı yolarak devlete havadan para kazandırmak. Zaten araba alırken ödediğimiz 20-25 milyar vergi var, verginin de vergisi (ötv) var. Yıllık vergi de veriyoruz. Benzin alırken de benzin parası yerine vergi veriyoruz. Daha ne kadar devleti araç sahipleri ayakta tutacak ki?  Belki de radar koyulan yerlerin %10- 15 lik bölümü gerçekten de hız yapmanın insan ve yayaların hayatı için büyük risk olduğu yerler. Polis önce trafikte tehlikeli araç kullananlara, emniyet şeridini işgal edenlere, ışık ihlali yapanlara ceza yazsın. Hatta istanbuldaki arkadaşlar bilir,önce kamyon terörüne çözüm bulsunlar. Hergün sabah 6.15 gibi yollardayım, inanın 130-140 km. ile giden kamyonlar görüyorum hergün. Polis arabaları zaten hiçbir kurala uymuyorlar, sanki o üniformayı giyince onlara herşey serbestmiş gibi araç kullanıyorlar. ֖nce kendilerine baksınlar. Tüm bu sebeplerden dolayı trafikte çok korkuyorum, hatta korkudan araç kamerası aldım.
  Bunun dışında whatsapp'ta radar için grup kurmak çok mantıklı, güzel fikir. Ankara'da olsam kesin gruba dahil olurdum.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Radar konusuna bende katılıyorum, saçmasapan yerlerde saçmasapan hız limitleri ve radarlar var, an geliyor araba sürmek eziyete dönüşüyor. Resmen devlete havadan para kazanma şekline dönüştü radarlar bazı yerlerde.

Alkol içinde alkollü yakalanana acımıyorum, ne olursa olsun alkollü araba kullanmanın özürü yok.

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sanırım arkadas konuyu açtığına pişman olmuştur :) cevaplara bakılırsa

06_THA_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

pişmanlık yok ben sadece bilgi vermek istedim isteyen katılır. bu proje sürüyor sonuçta şuanda iyi ya da kötü.

ercan_0636

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo ya aynen katılıyorum

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Radar (özellikle saçma hız sınırlarında), cam filmi vb. kabul edilebilir çok gereksiz cezalar ama ALKOL olayı ters. İsteyen elbette alkol kullanabilir ama alkollü araç kullanmak bambaşka bir olay. Bizim yüzümüzden insanların canı yanabilir ve mazlumun ''AH''ı aracımızı bir anda tepenize geçirmeye yetebilir (Allah Korusun)... Bence ALKOL uyarısı yapmayın, gerisine tam destek, süper fikir!  bravoo

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben hız sınırlamalarına katılmamakla birlikte kerhen de olsa destek veriyorum. Ülkemizin gerçeği; 75 model de 85 model de 95 model de oldukça fazla sayıda araç yollarda. Ve bunların oldukça önemli bir kısmı 2014 BMW lere bile sidiğini gösterme çabasında. Devletin bunları referans alarak saçma sınırlamalar getirmesini dediğim gibi anlayabiliyorum. Özellikle okul çıkış saatlerinde bile hayvan gibi araba kullananların olduğunu sıklıkla gördükçe. Bu sınırlamaların rant olarak kullanılmasına ise kesinlikle karşıyım. Ceza para olarak olmamalı. Para cezasını park yasağına, emniyet kemerine, rahatsız edici ses çıkarana kes. Ama hayati ihlallere puan koy ve 3-4 kez sonunda ehliyeti al. Bir de nasıl eski model araçlara daha fazla prim ödeme geldiyse bu şekilde sınırlama koymak gerek. Evet kimseye git yeni araba al diyemezsin ama aldığı aracın teknolojisine göre de sınırlama getirebilirsin.