Alttan gelen ses

YILDIRIM

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Cümleten selamlar..araç2019 model 1.5 dizel ot. crossland.yaklaşııik 1 haftadır alttan gelen bir ses var . sağa sola manevralı ileri geri hareketlerde tak tuk diye sesler geliyor .araba uzatılmış garantili.servis epey uzak olduğu için rot balanscıya gösterdim.kanala sokup alttan baktı.bariz bir şey göremedik .aks larla alakalı olabilir dedi.garantili diye müdahale ettirnedim..2 gün önce de servise gittik..servis ustaları da gördü.burak biz bir inceleyelim dediler.bugün ben aradım ve araba incelendi mekanik sıkıntı görülmedi ve sorunun lastiklerden kaynaklı olduğunu söylediler..lastiklerle ne alakası olabilir ki dedim..sonuçra 2 yaşında 20000 km de araba...lastijler hala sıfır gibi...geldiğinizde ayrıntılı uygulamalı bilgi veririz dediler...yarın servise gidip bakacam .ama tereddütteyim...en azından kafamda bi fikir olsaydı...hiç böyle durumla karşılaşan ve çözüm bulan oldumu acaba diye. Sorayım dedim..saygılar

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Genelde bu sesler motor kulaklarından kaynaklı olur ama lastiklerden nasıl geliyormuş bende merak ettim...Bijonlardan bir veya bir kaçı gevşek kalmıştır desek onuda sıkıp size bijonla geveşkmiş sıktık diye bilgi verirlerdi...İlginç...