Aloparca.com Şikayet

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Eveeeet 45 gün geçti hatta bu gün 50. gün her gün aramaya başladım ilgilenen kişiye bilgi verildiği ve gün içerisinde dönüş yapacaklarını bildirmelerine rağmen 5 gündür ne arayan var ne soran durmadan sallıyorlar. Çoğu kişi siteyi iyi bulsa'da bana yapılanı asla unutmayacağım verdiğim parayı' da haram ediyorum ve bundan sonra asla ve asla her ne şart olursa olsun isterlerse bedava versinler bu siteden hiçbir şey almayacağım. Aklınızda bulunsun bana bu gün olan yarın size' de olabilir. Bu kadar ucuz birşey için (Kutu bantlandığı sökülürken kutuya zarar gelecekmiş) bu sebep yüzünden para iadesi yokmuş. Kısacası pire için yorgan yakacaklar.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Şikayet var' da paylaşıldı artık geri dönüş yapsalar' da istemiyorum 400 TL para hibe olsun onlara.

• Beğen
Tepkiler: Mtunc

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Paranın yatırılacağını söylediler şimdi :) tekrardan rica ettiler şikayet vardan kaldırırsanız teşekkür ederiz diye :)

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
tutuştuklarına göre var bir şeyler. bence kaldırmayın şikayeti.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçenlerde Çinden bir elektronik parça siparişi verdim araba için. Uyumsuz olduğunu biliyordum ancak bir şekilde onu arabaya uyduracaktım, ucuz zaten 100 150 lira bir şey. Olmazsa ya rafa kaldıracaktım ya da çöpe atacaktım zaten. Sipariş verdikten sonra firmada bu ürünü yapan mühendis benden araçla ilgili bazı bilgiler istedi ve o bilgilere karşılık arabama uymayacağını söyleyip siparişimi iptal etmemi istedi. Her ne kadar ben uyumsuz olduğunu bile bile istiyorum, ben hallederim bak meslektaşız merak etme desem de yarın bir gün 1 yıldız verip kötü yorum yaparsan biz burada zarar görürüz dedi ve siparişi kendisi iptal etti. Ha iptal etmeyip sorgusuz sualsiz ürünü gönderse ve ben bu ürün uyumsuz diyerek ücret iadesi istediğimde de yapıyorlar, yaptılar da daha önceki farklı siparişlerimde. Bizim hatamız, özür dileriz ürün sizde kalabilir paranızı iade ediyoruz dedikleri çok oldu. Allahın Çinlisi paranı iade etmiyorum üzerine soğuk su iç dese ben binlerce kilometre ötedeki memleketi adresini bilmem yolunu bilmem hayatta gidip o parayı alamam ama işte ahlak bambaşka bir şey. Toplumsal olarak ahlaklı olunduğu zaman gerisi beraberinde geliyor.

Sonra dönüp bizim esnaflara bakıyorum. Araca uyumsuz parçayı gönderiyorlar ve geri iade de almıyorlar. Kardeşim, ben ürünü kutudan çıkarmadan uyup uymayacağını nasıl kontrol edebilirim kutuyu açıp uyumlu mu uyumsuz mu diye bakmak için mecbur açmak zorundayım. Sen arabaya uyumsuz parça gönderdiysen o senin problemin. Hayır yani en abartı senaryoda 1000 kilometre uzağımdasın kafaya koyup çıksam gelsem karşına ne yapabilirsin.

Demem o ki en azından bari ticarette ahlaklı olmak konusunda bizim esnaf azıcık Çinlileri örnek alsa kendi memleketimizin esnafı bize bu kadar zorluk çıkarmaz. Sonda yurt dışına yönelince Çin malları bizi batırdı diye ağlamazlar. Biz artık Çinden alışverişi ucuz diye yapmıyoruz, olabilecek en kötü durumda paramızı iade alabilme güvencesi bize güven verdiği için oralardan alışveriş yapıyoruz.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Sonuç almanıza sevindim keşke uzatmadan direk iade yapsalardı. Aslında iadeyi parçaya zam geldiyse bugünki fiyat üzerinden yapmaları gerekir ama anaparayı almakta bişey

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186